Dizel Motor kategorisi aramanızda 1 adet ilan bulundu

Dizel Motor Popüler Ürünler

Dizel motor , havanın bulunduğu içten yanmalı motor içine enjekte edilen dizel yakıtı ateşlemek için yeterince yüksek bir sıcaklığa sıkıştırılmış yanma ve genleşmenin etkili olduğu silindirdir. Dizel motor, aralıklı bir yanmalı pistonlu silindir cihazıdır. Dizel motor iki zamanlı veya dört zamanlı bir döngüde çalışır. Dizel motor enerjisini, silindir içindeki basınçlı sıcak hava yüküne enjekte edilen veya püskürtülen yakıtı yakarak kazanır. 

Dizel motor için bazen sıkıştırma ateşlemeli motorlar denir, çünkü yanmanın başlaması elektrikli bir kıvılcım yerine sıkıştırma ile ısıtılan havaya dayanır. Dizel motor da; piston, strokunun üst ölü merkezine yaklaştığında yakıt verilir. Küçük, yüksek hızlı sistemler hariç, dizel motor doğrudan enjeksiyon kullanır. Yakıt enjeksiyonunun hassas kontrolü, dizel motor performansı için kritik öneme sahiptir. Dizel motor yanma işlemi heterojendir. Yani dizel motor yakıt ve havanın yanma başlamadan önce önceden karıştırılmamış olmasıdır. Sonuç olarak dizel motor da hızlı buharlaşma ve yakıtın havada karışması, enjekte edilen yakıtın iyice yanması için çok önemlidir. 

Dizel motor genellikle turboşarjlı ve son soğutmalıdır. Bir ilavesi turboşarj ve son soğutucu, Dizel Motor için hem güç hem de verim açısından performansını artırabilir. Oldukça uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle Makina Türkiye üzerinden hemen bir dizel motor satın alabilirsiniz. Portalımızda kaliteli tedarikçiler tarafından satışa sunulan ürün çeşitleri üretilmektedir. Ürün son teknoloji teknikleriyle, kalite güvence altına alınmış bileşenler kullanılarak üretilir. Sıfır ve ikinci el seçenekleriyle ihtiyacınıza en uygun ürün siparişini kolaylıkla verebilirsiniz.