Hassas Ekim Makinesi - 4 Sıralı

İlan No: #00098764 5376
Kategori: Pnomatik Mibzer
Marka: Şakalak
Model Tipi: ŞK-PMD 4 SIRALI
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Selçuklu / Konya / Türkiye

Hassas Ekim Makinesi - 4 Sıralı

Diskli Pnömatik  Hassas Ekim Makinesi 4 Sıralı 

Genel Özellikler :

 

Şakalak Diskli Tip Pnomatik Ekim Makinesi her çeşit tohumun hassas olarak, istenilen ekim aralığında ve sıra üzeri mesafesinde ekilmesini sağlar.

İsteğe bağlı olarak 4-5-6-8 sıralı olarak imal edilebilir. Ekici ünitelerin diskli tip olması ve şase önüne takılabilen kesici diskler sayesinde işlenmiş veya yarı işlenmiş sap kalıntıları bulunan tarlalarda çalışabilir.Tekerlekten alınan hareketin ekim ünitelerine iletimi şaft mekanizması ile yapıldığından, sıra üstü mesafelerde hassas ekim yapılabilmektedir. Ünitelerdeki lastik tekerler sayesinde her türlü toprak şartlarında, istenilen aralıklarda, eşit derinliğe ekim yapılabilir. İsteğe göre değişik aksesuarlar montaj edilebilir. Ayarları kolay sağlam ve kullanışlı bir makinedir. Yüksek çalışma hızı ve mükemmel performansı ile zaman tasarrufu ve yüksek verim sağlar.İstenilen miktarda gübre atılabilir.

 

ŞK-PMD Toplam Boy (Şase)
(mm)
Genişlik (mm) Yükseklik (mm) Sıra Arası Mesafe (cm) Tohum Depo
Kapasitesi
(dm)
Gübre Sandığı
Kapasitesi (dm)
P.T.O. Devri
(rpm)
Gerekli Traktör Gücü
(Min. Hp)
Ağırlık
(Gübre Sistemli)
(Kg)
4 Sıralı 3.000 2.000 1.600 45-70 25x4 160x2 540 70 1.050
5 sıralı 3.000 2.000 1.600 45-70 25x5 160x2 540 80 1.150
6 Sıralı 4.000 2.000 1.600 45-70 25x6 200x2 540 100 1.300

 

 

Genel Özellikler

 

* Ayarları kolay, sağlam ve kullanışlı bir makinedir.

* Büyük hacim kapasiteli gübre ve tohum depoları ile daha uzun süre ekim yapabilmektedir.

* 12 kademeli selektör ayarı ile hassas ekim yapılabilmektedir,selektör ayarının yapılması sırasında ünite kısmındaki gözetleme kapağı sayesinde selektör ayarı, görerek hassas bir şekilde yapılır bu sayede eksikveya fazla tohum atma engellenir.

* Ekici diskler paslanmaz çelikten lazer teknolojisi ile imal edilmiştir.

* Ekimi yapılacak tohumun değiştirilmesi durumunda ünitedeki disklerin değiştirilmesi kolaylaştırılmıştır.

* Sıra arası mesafesinin ayarı şase profilinin üzerinde bulunan ölçü değerleri kullanılarak hassas bir şekilde ünite sisteminin bağlandığı cıvataların gevşetilmesi ile kaydırılarak kolayca yapılır.Şase profili üzerinde bulunan tüm bağlantılar seyyardır.

* Sıra üzeri mesafesinin ayarlanması için tasarlanan dişli kutusu hareketli tekerlekten alması sebebiyle hatasız çalışmaktadır. İstenilen sıra arası mesafesi ekim yapılacak tohuma uygun diskin delik sayısı ve ekim yapılmasını istediğimiz sıra üzeri mesafesi alınarak tabloda verilen değerlerin kullanılması sonucunda dişli kutusu içinde kullanılacak dişlilerin belirlenmesi ile sağlanır. Dişli kutusunda bulanan vites kolu yardımıyla tabloda verilen dişliler üzerinden zincir sarımı sağlanarak mesafe sorunsuz olarak ayarlanabilir.

* Tekerlekten alınan hareketin ekici ünitelere iletilmesi şaft mekanizması ile sağlanmıştır.Bu sayede daha hassas ekim yapılabilmektedir.

* Ekici ünitelerin herhangi birinin iptal edilmesi için ekici ünitelere hareketi ileten şaftlı iletim sisteminde ki manşonun döndürülmesi ile pimin devre dışı bırakılması yeterlidir.

* Paralelogram sistemi üzerinde bulunan derinlik ayarı yay baskısı ile her türlü toprak şartlarında istenilen derinliğe ekim yapılabilme imkanı sağlanmıştır.

* Arka baskı tekerleğinin toprağa uyguladığı basınç ayarı tek bir kol ile yaplabilmektedir.

* Ekim ünitelerinde bulunan tohum boşaltma kapağı kullanılarak zaman kaybetmeden ekim sonunda kalan tohum boşaltılabilir ve diğer bir ürünün ekimi yapılabilir. Gübre

kutularında bulunan boşaltma klapeleri sayesinde kalan gübre kolayca temizlenebilir.

* İstenilen miktarda gübre atılabilir.

* Tohumların yapı ve cinsine uygun olarak tasarlanan alternatif ekici ayaklar üretilerek ekimin en iyi şekilde yapılabilmesi sağlanmıştır.

* Yapı ve konstrüksiyon bakımından imalatı standarttır.

Hassas Ekim Makinesi - 4 Sıralı, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu