İlan No: #00124780
Kategori: Diğer Test Ölçü Cihazları
Marka: Veratox
Model Tipi: Aflatoksin HS
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Teslim Durumu: Hızlı
İlan Tarihi: 13.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Kredi Kartına Taksit, Peşin, Kredi Kartı, Posta Çeki, Kapıda Ödeme
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Abp Ltd Şti

Yenimahalle / Ankara / Türkiye


Veratox Aflatoksin Hs Aflatoksin Testi

Basit. Kesin. Destekli.

GIDA GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİ. SM


 

Toksin
 

Aflatoksin, birçok bilimsel çevre tarafından dünyada doğal olarak oluşan en güçlü kanserojen madde olarak kabul edilir.  Hem insanlar, hem de hayvanlarda çok çeşitli sağlık problemlerine neden olmaktadır. Aflatoksinler, birçok ürün çeşidinde küf gelişiminin, ikincil metabolitleridir.

 

Aflatoksinin en büyük üreticileri olan iki küf tipi,Aspergillus Flavus ve A. Parasiticus'tur. Bu mantarlar dünyada hemen hemen her yerde bulunabilirler. Toprak kökenlidirler fakat yüksek besinlerin tohumlarında büyümeyi severler.  Zehirleri, hasat öncesi arazide ve hasat sonrası ise depolama esnasında üretilir.  Her iki halde de, böceklerin tesiri, yanlış muamele veya çevresel stresler mantarın tohumu işgal etmesine yol açar. 

 

Birçok ülke,  gelen ürünleri düzenli olarak incelemekte ve 2 - 10 ppb aralığından fazla seviyede Aflatoksine sahip olan ürünlerin sevkıyatlarını reddetmektedirler. Aflatoksin için Veratox HS hızlı analiz kitleri, düşük maliyet ve kısa zaman parametreleri esas alınarak üretilmiştir. Dolayısı ile söz konusu kitlerin kullanımı aflatoksin seviyelerini çok hassas tespit etmek isteyen firmaların ihtiyaçlarını minimum analiz maliyetleri ile kısa sürede sonuçlanan analizlerle karşılamaktadır.

 

Test
 

Aflatoksin için Veratox HS seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir. Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 20 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki aflatoksin miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 
 

#8031 Aflatoksin Veratox HS - Yüksek Hassasiyet Testi

 

Bulmacanın diğer bir parçasının çözümü

 

Avantajları

Basit. 

 

  • Özel eğitim gerektirmez.
  • Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.
  • Hızlıdır - sonuçlar sadece 20 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir. 

 

Kesin.

 

  • Tamamen kantitatif sonuçlar verir.
  • Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 
  • Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 

 

 

Destekli.

 

  • Günün her saatinde teknik destek.
  • Kurum içi AR&GE elemanları.

Veratox Aflatoksin Hs Aflatoksin Testi , Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!