İlan No: #00124783
Kategori: Diğer Test Ölçü Cihazları
Marka: Veratox
Model Tipi: Okratoksin
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Teslim Durumu: Hemen Teslim
İlan Tarihi: 23.12.2014
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Kredi Kartına Taksit, Peşin, Kredi Kartı, Posta Çeki, Kapıda Ödeme
Fiyat Sorunuz
Hemen Teslim 'de Teslim
 Teklif İste
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 312 397 43 30
  • +90 312 397 23 49

Yetkili: Abp Ltd Şti

Yenimahalle / Ankara / Türkiye


Veratox Okratoksin Testi

Veratox

Okratoksin Testi

Basit. Kesin. Destekli.
GIDA GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİ. SM
 
 
Toksin
 
 
Okratoksin, genel olarak Aspergillus ochraceus vePenicillium viridicatum küfleri tarafından üretilir. Okratoksin A, bazı diğer gıdalarda olduğu kadar mısır, arpa, buğday yulafta bulunmaktadır, fakat okratoksin B'nin bulunurluğu oldukça nadirdir. Domuz dokularında okratoksin A kalıntılarının var olup olmadığı kesimhanelerde deneyler ile teşhis edilebilmektedir. Okratoksin ‘in alınmasından 1 ay sonrasına kadar kalıntıları domuz dokularında bulunmaktadır.Okratoksin, bu mikotoksinin doğal olarak mevcut bulunan seviyelerine maruz kalan hayvanlarda böbrekleri etkilemektedir.
 
 
Bilimsel açıdan okratoksin A'nın çiftlik hayvanlarında nephropathy'ye neden olduğu uzun süredir bilinmektedir. Bu toksin birçok gıda maddesinde bulunmaktadır, yem olarak kullanılan ham maddelerde 27mg/kg seviyesine kadar, insanlar tarafından tüketilecek gıdalarda ise 100µg/kg seviyesine kadar bulunabilir. Ev yapımı gıdalarda okratoksin A kontaminasyonu kontrollü bir yerde üretilen gıdalardan daha fazladır. Bununla birlikte insanlar tarafından toplam ne kadar okratoksin A alındığı belirtilmemiştir ve okratoksin A'nın alınmasının insanlar üzerinde hastalığa neden olduğu henüz kanıtlanmamıştır.
 
 
 
Test

 
Okratoksin için Veratox seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında (ppb) kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir.
 

 


Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 20 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki okratoksin miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 

Veratox Okratoksin Testi , Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!