İlan No: #00124786
Kategori: Diğer Test Ölçü Cihazları
Marka: Veratox
Model Tipi: Zeralenon
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Teslim Durumu: Hemen Teslim
İlan Tarihi: 13.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Kredi Kartına Taksit, Peşin, Kredi Kartı, Posta Çeki, Kapıda Ödeme
Fiyat Sorunuz
Hemen Teslim 'de Teslim
 Teklif İste
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
 • +90 312 397 43 30
 • +90 312 397 23 49

Yetkili: Abp Ltd Şti

Yenimahalle / Ankara / Türkiye


Veratox Zeralenon Mikotoksin Test Kiti

Veratox

Zeralenon Testi

Toksin
 
Zeralenon birincil olarak Fusarium graminearum tarafından üretilir ki bu vomitoksin de üretir. Dolayısıyla eğer zeralenona rastlanırsa büyük olasılıkla diğer fusarial mikotoksinlerinde mevcut bulunacağına dair elde kanıtlar bulunmaktadır. Zeralenon bir östrojenik mikotoksin olarak sınıflandırılmıştır; çünkü hayvanlarda sıklıkla östrojen kaynaklı tepkilere yol açmaktadır.

 
Zeralenon barındıran yem ya da tahıl çiftlik hayvanlarınca yendiğinde bir çok farklı üreme sorununa yol açması mümkündür. Domuzlar tarafından tüketildiğinde volvovaginitis düşük kilolu doğumlar, fetusun geri alması düşürme, bir batında doğum sayısının düşmesi, anormal kösnüme devreleri ve erkeklerin dişileşmesi gibi sorunlara yol açar.
 
 
Çiftlik hayvanı üreticileri zeralenon sorunları karşısında her geçen gün daha da duyalı olmaktadırlar ve bunu içeren yemlerin oluşturduğu tehdidi en aza indirmek adına yöntemler aramaktadırlar.
 
 
Mikotoksinlere karşı en iyi koruma yöntemi yem ve besinlerde bunların varlığını gözlemlemektir. Bu da tahılların hasat anından başlayarak son ürüne kadar giden çizgide her noktada test yapmayı gerektirir.

 
Test
 
Zeralenon için Veratox seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir.
 
Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 10 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki zeralenon miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 

 
#8110 Veratox Zeralenon
 
 
Avantajları
 
 
Basit.
 
 • Özel eğitim gerektirmez.
 • Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.
 • Hızlıdır - sonuçlar sadece 10 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir.
 
 
Kesin.
 
 • Tamamen kantitatif sonuçlar verir.
 • Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 
 • Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 
 
Destekli.
 
 • Günün her saatinde teknik destek.
 • Kurum içi AR&GE elemanları.

Veratox Zeralenon Mikotoksin Test Kiti, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!