Alba Makina - Kimdir

Ütü Sistemleri, Akıllı Depolama Sistemleri, Buhar Jeneratörleri, Ütüleme Sistemleri, Dikey Lift, Dikey Karusel, Halı Karuseli, Yatay Buhar Jeneratörü, Dikey Buhar Jeneratörü İmalatı ve Satışı

ALBA MAKİNA

ALBA MAKİNA 1969 yılında kuru temizleme ye ütüleme makineleri imalatı yapmak üzere kuruldu. Şimdiki sahipleri olan Cengiz ve Nafiz Albayrak’ın yönetiminde Türkiye’de tekstil ye konfeksiyonun patlama yaptığı yıllarda ilk fabrikasını kurdu.

3500 m2’lik bu imalat alanında sektöründe hep öncü kuruluş oldu. Türkiye’de ilk robotik ütüleme sistemlerini, ilk bilgisayarlı presleri ve ilk buhar jeneratörünü ALBA MAKINA yaptı. Teknolojinin sınırlarını, kurduğu sistemlerle zorlayan ALBA MAKINA kısa zamanda bunların meyvesini aldı.

1990’ lı yılların başında İstanbul’a 180km uzaklıkta 20.000m2 kapalı alana sahip 50 dönüm arazi üzerinde şu anki modern fabrikasını kurdu. Endüstriyel ütüleme ye buhar üretiminde girişimcilik ve gelişimcilik potansiyelini etkinleştirdi. Böylece rakiplerinden daha iyi ve özgün ürünler piyasaya sundu.

Ürünleriyle müşteri arasındaki fiziksel ve işlevsel ilişkinin devamı için 7.500m2 kapalı alana sahip İstanbul’un sanayi merkezinde modern yönetim binasını kurdu.

Fabrikasını modern üretim makineleri ile güçlendirerek ürünlerin; boyutlandırma, ergonomi ve teknolojisini günün çağdaş dizaynı olarak müşterisine sundu.

Sonuç olarak ALBA MAKİNA 35 yılı aşan tecrübesi ile makine ve buhar üreteçleri sistemlerinde, teknolojik ürünleri, danışmanlığı ve kalifiye teknik servisi ile sektöründeki lider konumunu sürdürmektedir.