Atık Yağ Geri Dönüşüm Makinaları kategorisi aramanızda 54 adet ilan bulundu

Atık Motor Yağ Geri Dönüşüm Makinesi Mobil Sistem

Akfen Makina | AK-AM 20

50.000 - 90.000 +KDV

Atık Motor Yağ Geri Dönüşüm Makinesi

Akfen Makina | AK-AM 25

50.000 - 90.000 +KDV

Waste Oil Recycling Machine

Akfen Makina | AK-AM 5

50.000 - 90.000 +KDV

Petrol ve Madeni Yağ Arıtma Makinası

Maksan | M-AY001

300 Litre Mobil Atık Yağ Geri Dönüşüm Tesisi

Maksan Makina | 300 LT

Madeni ve Petrol Atık Yağ Geri Dönüşüm Sistemleri

Maksan Makina | M-AY005

Petrol Ürünleri Makine ve Madeni Atık Yağ Arıtma Makinası

Maksan | M-AY003

100-50000 Litre Madeni Yağ Geri Dönüşüm Tesisi

Maksan | 100 LT

100000 Litre (Dizel Baz Yağ Fuel Oil) Atık Madeni Yağ Geri Dönüşüm Tesisi

Maksan | M-MY001

20 Plakalı Bitkisel Atık Yağ Filtre Pres

Tidap | T-FP002

18 Plaka Atık Yağ Tesisi Filtre Pres

Tidap | TF5018/M

400X400 mm 40 Plakalı Filtre

Akfen Makina | 400x400

3000 lt Kapasiteli Mobil Sistem Madeni Yağ Geri Dönüşüm Makinası

Akfen Makina | AK-AM 30

50.000 - 90.000 +KDV

Motor Yağ Geri Dönüşüm Tesisi

Akfen Makina | AK-AM 35

90.000 - 150.000 +KDV

500x500 mm Plate Waste Oil Recycling Filtrepress

Tidap | TF5025/H

Atık Mobil Motor Yağı Geri Dönüşüm Tesisi

Akfen Makina | A-YD001

Plakalı Filtre

Akfen Makina | A-YF002

Used Oil Recycling Machine

Akfen Makina | AK-AM 10

50.000 - 90.000 +KDV

5000 Litre Mobil Atık Yağ Geri Dönüşüm Tesisi Kurulumu

Akfen Makina | AK-MM5

50.000 Litre Atık Yağ Geri Dönüşüm Makinesi

Akfen Makina | AK-AM 10

Plakalı filtreler

Akfen Makina | A-YF001

Atık Yağ Geri Dönüşüm Makinesi

Akfen Makina | AK-AM

Plakalı Kağıt Filtre

Akfen Makina | 400x400

Plakalı Filtre AKF400

Akfen Makina | 400x400

Mobile Portable Used Engine Oil Recycling Plant

Akfen Makina | AK-MPA5

Kullanılmış Madeni Atık Yağ Geri Dönüşüm Tesisi

Akfen Makina | A-GD001

Kullanılmış Motor ve Madeni Yağ Geri Dönüşüm Tesisi

Akfen Makina | A-GD002

Skid Mounted Used Waste Oil Recycling Plants

Akfen Makina | AK-RSM10

Used Oil To Diesel Plant

Akfen Makina | A-YD002

Toplam 2 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Atık Yağ Geri Dönüşüm Makinaları Popüler Ürünler

Günümüzün en çok ihtiyaç duyulan malzemeleri arasında yer alan atık yağ makinaları, fabrikalarda çok sık rastlanan ürünlerdir. Özellikle gıda sektöründe kullanılan atık yağ geri dönüşüm cihazları, gelecekte daha iyi bir dünyaya sahip olmamız açısından önem arz etmektedir. Sanayileşmenin getirdiği sorunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan bu problem, gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerin ortak problemleri arasında yer almaktadır.

Atık Yağ Geri Dönüşüm Nedir?

Güncel problemlerimizden biri olan atık yağlar, çevreye, insana ve doğaya verdikleri zarar ile gündeme gelmektedir. Atık yağların insana ve çevreye verdiği zararı en aza indirmek amacıyla kullanılan atık yağ geri dönüşüm makinası, özellikle büyük işletmelerde mutlaka kullanılması gereken cihazlar arasında yer almaktadır. Ülke ekonomisine büyük katkısı olan bu cihazlar, mümkün olan en iyi teknolojiler kullanılarak atık yağları geri dönüştürebilmek için planlanmıştır. Kanunların verdiği hükümler doğrultusunda, yağ üretim tesisleri, yetkilendirilmiş taraflar, atık yağ taşıyıcıları, geri kazanım ve bertaraf kuruluşları, yetkilendirilmiş taraflar ve atık yağ üreticileri bu cihazları kullanmak ile yükümlendirilmiştir. Aksi takdirde çevreye ve insana verdiği zararlar üst seviyelere çıkacaktır. Bu makinanın kullanıldığı kuruluşlarda, makinayı kullanan kişilerin yüksek güvenlik önlemleri almaları ve ilgili alana özel kıyafetler ile girmeleri zorunludur.

Atık Yağlar Nasıl Geri Kazandırılır?

Madeni yağlar, içerisinde bulunan hidrokarbon ve diğer kimyasal maddelerin parçalanması ve zamanla değişime uğramasıyla zehirli bir versiyonuyla karşımıza çıkar. İnsan sağlığı üzerinde büyük etkileri olan bu durum, bulaşıcı hastalıkların oluşmasında da bir etkendir. İnsan organlarına direkt olarak müdahale etmesinin yanı sıra, toprağı ve havayı da etkilemektedir. Dolaylı yoldan insana her manada zarar veren bu yağların, geri dönüştürülüp tekrar kullanılabilir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu durum hem ülke ekonomisine katkıda bulunacak, hem de insan sağlığını koruyacaktır.

Atık yağlar, atık madeni yağ geri dönüşüm tesisi sayesinde tekrar kullanılmaktadır. Bu tesiste yer alması gereken atık madeni yağ geri dönüşüm makinaları büyük önem arz etmektedir. İşletmelerin kullanımı en kolay ve en etkili sonuçları veren makinaları kullanmaları bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Atık yağlar 1. 2. ve 3. kategori şeklinde üç kategoride toplanmıştır. Rafinasyon ve rejenerasyon şeklinde iki yöntemle geri kazandırılan bu yağlar için farklı özelliklere sahip makinaların kullanılması gerekmektedir. Her kategoride yer alan yağın birbirinden farklı özellikleri mevcuttur. Bu anlamda her birinin geri dönüştürülme şeklinde farklılıkların meydana gelmesi muhtemeldir.

Geri Dönüştürülmüş Atık Yağın En Çok Kullanıldığı Yerler Nereleridir?

Madeni atık yağ oluşumuna neden olan ve geri dönüşüm makineleri kullanmaları zorunlu olan bazı işletmeler bulunmaktadır. Üretim esnasında kullandıkları çeşitli şeyler dolayısıyla, atık yağ oluşumuna neden olan bu işletmeler, aynı titizlikle yağları geri dönüştürme odaklı çalışmalıdır. İlk başta kendi işçilerine ve onların ailelerine verilecek olan zarar unutulmamalı, ve ayrıca uzun vadede çevrenin göreceği zarara odaklanılmalıdır. Dolayısıyla insanlığa zarar veren bu tarz ürünlerin kullanımının zorunlu kılınması, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde çok sık rastlanan durumlar arasındadır.

Atık yağ geri dönüşüm tesisi kurmak, geleceği garanti altına almak açısından çok önemlidir. Neredeyse her büyük işletmenin problemlerinden biri olan bu sorun, bazı işletmelerde daha fazladır. Kişiler geri dönüştürülmüş atık yağın nerelerde kullanıldığı bilgisine ulaşmak istemektedir. Geri dönüştürülmüş atık yağ, hızlı bir şekilde kullanılması gereken ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü tekrardan aynı potansiyeli kazanabilme riski mevcuttur. Bunun yanı sıra, geri dönüştürülmüş yağlar malesef her yer tarafından kullanılamamaktadır. Sebebi bu yağların tekrar kullanımının her yer için uygun olmamasıdır. Günümüzde geri dönüştürülmüş atık yağ kullanan yerler:

  • Alçı fabrikaları,
  • Kireç fabrikaları,
  • Kil kurutma fabrikaları,
  • Çimento fabrikaları,
  • Demir-çelik üretimi yüksek fırınları
  • Enerji Santralleri,

şeklinde sıralanabilir. Bu ürünlerin üreticilerinin çok fazla ihtiyaç duydukları ürünler olduklarını söylemek de mümkündür. Dolayısıyla atık madeni yağ geri dönüşüm tesisi kurup, ürettiği yağları tekrar kullanamayan işletmeler bu bölgelere satış ya da bağış yapabilmektedir. İsteyen kişiler devlet görevlilerine haber vererek, yağların ortadan kaldırılmasına fırsat hazırlayabilir.

Atık Madeni Yağ Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Atık madeni yağ dönüşümü nasıl yapılır sorusu, kişilerin en sık sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Öncelikle kişilerin bir atık madeni yağ geri dönüşüm tesisi kurdurmaları gerekmektedir. Bu tesiste oluşturdukları atık yağın kategorisine göre, atık madeni yağ geri dönüşüm makinaları bulunmalıdır. Atık madeni yağ geri dönüşüm firmaları arasından bu cihazlar temin edilebileceği gibi, bu firmalara yağlar da direkt olarak teslim edilebilir. Bu firmalar hem atık yağları, hem de geri dönüştürülmüş yağları almaktadır. Bu anlamda kişiler bu tarz bir firma ile anlaşma sağlayabilir.

Daha sonra gelen atık yağlar, bu makinalarda rafinasyon ya da rejenerasyon gibi işlemlere maruz kalacaklardır. Bu makinaları kullanan kişiler özel eğitimlere tabii tutulmaktadır. Ayrıca özel güvenlikli kıyafetler ile bu yağlara yanaşmaları mümkündür. Aksi takdirde zarar görme ihtimalleri olduğu gibi, bunun suç teşkil ettiği de unutulmamalıdır. Doğru makinalar tercih edildiği takdirde, kişilerin herhangi bir sorun yaşama ihtimalleri yoktur. Bu makinalar büyük işletmelerde bulundurulma zorunluluğu olan cihazlardır. Dolayısıyla alınırken çok dikkatli olunması ve firma için en doğru seçeneğin bulunması önem arz etmektedir.

Atık Madeni Yağ Geri Dönüşüm Makinesi Fiyatları

Atık yağ geri dönüşüm makinesi fiyatları, satın alınacak makinadan makinaya değişiklik göstermektedir. Bazı makinalar çok yüksek kapasiteye sahipken, bazıları daha alt kesimde yer almaktadır. Büyük işletmelerin büyük kapasiteli makinelere ihtiyaçları vardır. Yağ dönüşümünün kesintisiz ilerlemesi önem arz etmektedir. Aksi takdirde birikim olduğunda, üretim faaliyetlerinin dahi belirli bir süre durması gerekebilmektedir. Kesintisiz ilerleme için satılık atık madeni yağ geri dönüşüm tesisi seçenekleri içerisinde, doğru bir tercih yapmak gerekir. Firmaların ürettiği yağ kapasitelerini iyi bilmeleri ve buna uygun seçenekleri değerlendirmeleri önemlidir.

İşletme yeni kurulduysa ve çok ciddi bir üretim kapasitesi yoksa, kişiler ikinci el satılık makineleri de değerlendirebilir. Makina Türkiye olarak firmamız, ihtiyaca uygun atık madeni yağ geri dönüşüm makinaları satışı yapmaktadır. Firmamızda en uygun fiyat seçenekleri sunulmakta ve ihtiyaçlar şeffaf olarak açıklandığı takdirde doğru tavsiyelerde bulunulmaktadır. Kişiler aradıklarını bulabilmek için firmamızla iletişime geçerek, nasıl bir modele ihtiyaç duyduklarından bahsedebilir. Bunun yanı sıra, sormak istedikleri soruları sorabilir. Firmamız kısa süre içerisinde sorulara cevap verecek ve kişilerin daha kısa süre içerisinde en modern cihazlarla çalışabilmelerine fırsat verecektir.

Makina Türkiye olarak firmamızda, hem sıfır hem de ikinci el makina satışı yapılmaktadır. Kişiler ihtiyaçları doğrultusunda bir tercih yapabilir. Uzun yıllar kullanılabilecek, son derece güvenilir ve kaliteli makinaların alınabileceği en doğru site olan firmamız, satışını yaptığı tüm ürünleri en iyi şekilde incelemektedir. Bu bilgiler ışığında kalitesiz ürünlerin satışının kesinlikle yapılmadığını belirtmekte fayda vardır. Farklı fiyat seçenekleri ve farklı özellikleriyle ürünlerimizi değerlendirmek isteyen kişiler, ürünleri tek tek incelemek üzere firmamıza başvurabilir. Her bir ürünün özellikleri bilgilendirici şekilde açıklanmıştır, kişiler ihtiyacının ne olduğunu bildikleri takdirde seçenekler arasında en doğru olanı seçebileceklerdir.