CFR Global - Kimdir

CFR Global Mümessillik

CFR GLOBAL, C-Consultancy/ Danışmanlık, F-Foreign Trade/ Dış Ticaret, R-Representation/ Mümessillik kelimelerinden oluşan CFR, “We make it Globally” sloganı ile global bir iş anlayışı sunar.

Özel iş yapış tekniklerimiz ve know-how ile uzmanlığımız kıymetli bir tecrübeye dayanmaktadır.

CFR GLOBAL, Yağlı Kanal,Endüstriyel Mutfak ve Baca Sistemleri ile Havalandırma Kanalı Temizliği Makineleri, İhtiyaca Yönelik Özel üretim CNC Makinalari, Serum Üretim Hatları, Freeze Dry ve Liyofilizasyon, Dezenfeksiyon Ekipmanları Pazarlama ve Satışı yapmaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürekli olarak öğrenmek için çabalarız ve müşterilerimizin bu ihtiyaçlarını İstanbul ofisimiz, Asya ve Avrupa ülkelerindeki organizasyonlarımız ve tüm dünyada akredite olmuş üretici tedarikçilerimiz ile çözmek ve karşılamak için gayret gösteririz.

İhracat,İthalat ve Transit Ticaret işlemlerini organizasyon altyapımız ile gerçekleştiririz.

CFR GLOBAL olarak, CNC üzerine ihtiyaca yönelik,yüksek volüm ve hassasiyet gerektiren parçalar için üretim yapan Avrupalı "UNIOR Special Machines" firmasının Türkiye temsilcisiyiz.

CFR GLOBAL olarak, konusunda dünyanın en yenilikçi üreticilerinden, havalandırma kanalları, endüstriyel mutfak sistemleri, davlumbaz ve fabrika bacaları üzerine temizlik robotları,ozon makinaları,elektrostatik ulv sisleme ekipmanları ile iklimlendirme sistem aksesuarları üreten İspanyol Teinnova firmasının Türkiye temsilcisiyiz.

ENG Below:

CFR GLOBAL "We Make It Globally" is an international trade company in Istanbul,Türkiye.

CFR GLOBAL endeavours to meet the requirements of its customers with a great value and benefit.

CFR GLOBAL is an excellent trade hub point for importing made in Türkiye goods from Türkiye to your country or exporting your goods from your country to Türkiye and transit trade to other countries.

CFR GLOBAL provides sourcing services from China with its powerful infrastructure through liaison office in China.

CFR GLOBAL has been sales distributor of Teinnova, European manufacturer of robotic cleaning and disinfection equipment for air duct and kitchen exhaust ducts for years.

CFR GLOBAL is contracted sales representative of 100-year-old European company UNIOR Special Machines.

CFR GLOBAL is authorized representative of Turkish ultra low freezer for vaccine storage and medical cooler brand Coolermed for international markets.

CFR GLOBAL is authorized representative of Turkish freeze dryer and lyophilization brand Liyolife for international markets.

CFR GLOBAL is a registered exporter of TİM (Turkish Exporters Assembly).

CNVEST is a registered brand of CFR GLOBAL for "Investment Consultancy".