CFR Global - Kimdir

Yağlı Kanal, Endüstriyel Mutfak Sistemleri ve Havalandırma Kanalı Temizleme Makineleri, CNC İşlem Makineleri, Serum Makineleri, Freeze Dry ve Liyofilizasyon Makinaları,Dezenfeksiyon Ekipmanları

CFR GLOBAL, C-Consultancy/ Danışmanlık, F-Foreign Trade/ Dış Ticaret, R-Representation/ Mümessillik kelimelerinden oluşan CFR, “We make it Globally” sloganı ile global bir iş anlayışı sunar.

Özel iş yapış tekniklerimiz ve know-how ile uzmanlığımız kıymetli bir tecrübeye dayanmaktadır.

CFR GLOBAL, Yağlı Kanal,Endüstriyel Mutfak ve Baca Sistemleri ile Havalandırma Kanalı Temizliği Makineleri, İhtiyaca Yönelik Özel üretim CNC Makinalari, Serum Üretim Hatları, Freeze Dry ve Liyofilizasyon, Dezenfeksiyon Ekipmanları Pazarlama ve Satışı yapmaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürekli olarak öğrenmek için çabalarız ve müşterilerimizin bu ihtiyaçlarını İstanbul ofisimiz, Asya ve Avrupa ülkelerindeki organizasyonlarımız ve tüm dünyada akredite olmuş üretici tedarikçilerimiz ile çözmek ve karşılamak için gayret gösteririz.

İhracat,İthalat ve Transit Ticaret işlemlerini organizasyon altyapımız ile gerçekleştiririz.

CFR GLOBAL olarak, CNC üzerine ihtiyaca yönelik,yüksek volüm ve hassasiyet gerektiren parçalar için üretim yapan Avrupalı "UNIOR Special Machines" firmasının Türkiye temsilcisiyiz.

CFR GLOBAL olarak, konusunda dünyanın en yenilikçi üreticilerinden, havalandırma kanalları, endüstriyel mutfak sistemleri, davlumbaz ve fabrika bacaları üzerine temizlik robotları,ozon makinaları,elektrostatik ulv sisleme ekipmanları ile iklimlendirme sistem aksesuarları üreten İspanyol Teinnova firmasının Türkiye temsilcisiyiz.

ENG Below:

    CFR, consisting of the words C-Consultancy, F-Foreign Trade, R-Representation, offers a global business understanding with the slogan "We Make It Globally".

    CFR GLOBAL aims to meet the needs of its clientele with a great value and benefit by providing high quality business vision.

    CFR GLOBAL has been a professional hub point and enterprise for importing goods from Turkey to your country or exporting your goods from your country to Turkey and transit trade to other countries.

    CFR GLOBAL also provides safe sourcing,procurement and A to Z supply chain management from China with its powerful infrastructure in China and liasion office.

    CFR GLOBAL has been official sales distributor of Teinnova, European manufacturer of robotic cleaning and disinfection equipment on HVAC, air conditioning systems,kitchen extraction systems for years.

    CFR GLOBAL is contracted sales representative of 100-year-old European company UNIOR Special Machines.

    CFR GLOBAL has been also offering multi category products by exporting made in Turkey products in different product range such as machinery, lyophilization technology,freeze dried foods,medical coolers,IV bag lines,hardware,handtools and medical.

    In a nutshell, rather than jumping on the bandwagon,CFR GLOBAL has been ready to make difference through excellence in its business improvement consultancy by global business vision.

    CFR GLOBAL is a registered exporter of TİM (Turkish Exporters Assembly).

    CFR GLOBAL “We Make It Globally” is a registered trademark of CFR GLOBAL Company.

    CNVEST and WEXPORT are the registered brands of CFR GLOBAL Company.