Çok İstasyonlu Ultrasonik Yıkama Makinesi

İlan No : #00099594
Kategori: Ultrasonik Yıkama Makinası
Marka: Metu Elektromekanik
Model Tipi: İST-1
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Diğer
Konum: Topçular Mah. / Eyüp / İstanbul
Kısa Detay: Yıl Garantili
Satış Detayı: Leasing'e Uygun
Fiyat Sorunuz

 

Çok İstasyonlu Ultrasonik Makineler>>>

 

      Kaplamanın kalitesi ve sürekliliğinin temel parametresi parça temizliğidir. Kaplanacak parça üzerinde mikron mertebesinde kalabilecek kir tortuları, kaplamanın başarısızlıkla sonuçlanmasına ve kaplama kimyasalının erken bozunmasına yol açar. Bu amaçla kaplama sektöründeki ihtiyaca uygun olarak tasarlanmış iki gözlü ultrasonik yıkama makinemizin, sektördeki kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.
       Ön yıkama ve ultrasonik yıkama olmak üzere iki istasyonlu olup komple paslanmaz çeliktir. Isı, zaman, seviye, aşırı akım ve benzeri standart kontrolleri vardır. Isı izolasyonludur. Aşırı çalışma ortamlarında uzun yıllar hizmet verecek şekilde dizayn edilmiştir. IECC normlarına uygundur.
       Parçalar, askılar üzerine dizildikten sonra hareketli baraya asılarak makineye daldırılır. Makine ebatları ve ultrasonik modül sayısı kullanıcı firmanyn standart askılarına göre belirlenir.

 
   

Standart proses, genellikle beş istasyonludur. İçi ve dışı komple paslanmaz çelikten imal edilir ve ısı izolasyonludur. İşlem görecek parçalar döner tambur ya da sepet içerisine konarak yıkanır. İstasyonların kendisine ait ısı, zaman, sıvı-seviye, sıkışma, aşırı akım ve benzeri standart otomatik kontrolleri vardır. Yanlış kullanımlarda kendisine zarar vermez. Tank hacimleri, işlem sayısı ve sırası ihtiyaca göre belirlenir.

1. Türbülanslı Ön Yıkama: Çok kirli, yağlı ve talaşlı parçaların basınçlı sıvı ile sıcak olarak ön yıkanması için kullanılır. Böylelikle ultrasonik banyonun da ömrü uzar.
2. Ultrasonik Yıkama: Kaba kirlerinden arınmış olan parçalar, ultrasonik etki ile tamamen temizlenirler.
3. Durulama: Yıkama istasyonlarından çıkan parçaların üzerinde kalan kimyasallar bu istasyonda alınır.
4. Pasivasyon: Yıkanan parçaların paslanması istenmiyorsa bu istasyonda pasive edilir.
5. Kurutma: Yıkanan parçaların üzerindeki sıvı, yüksek basınçlı sıcak hava ile uzaklaştırılır.

İsteğe bağlı olarak, gerekli tanklara; otomatik su besleme, otomatik kimyasal dozaj, yağ ayırma, talaş ayırma, filtrasyon ve de-iyonize su üniteleri ilave edilebilir. Ağır çalışma şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.
 

Çok İstasyonlu Ultrasonik Yıkama Makinesi Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!