Golf International - Kimdir

Kanal Açma Makinası, Golf Arabası, Çim Bakım Makinaları, Kompakt Traktörler, Saha Havalandırma Fanı, Kompakt İş Makinası, Trolley Pazarlaması ve Satışı

KökleriKökleri 1986 yılında ülkemizde golf sahası yapmak amacıyla kurulan Golf İstanbul isimli Amerikan yabancı sermaye firmasına dayanan 1997 yılında Uluslarası Golf ve 2002 yılında bugünkü ismini alan Golf International geçen 25 yıllık süreç içinde ülkemiz golfünün gelişmesindeki en önemli firmalardan biri olmuştur. Ülkemizde ve yurt dışında hayata geçen bir çok golf tesisinin proje geliştirme hizmetleri, inşaat yönetimi, üst yapı inşaası Golf International tarafından yapılmıştır. Günümüzde dünyanın yedi harikasından bir kabul edilen Mısır Giza Piramitleri etrafındaki arkeolojik bölge içinde yer alan Mena House Golf sahası projesiyle anahtar teslimi inşaat işlerine adım atmıştır.

Golf International Turizm Ltd. Şti. golf sahası yapmak amacıyla 1986 yılında ülkemizde kurulan Golf İstanbul isimli Amerikan yabancı sermaye firmasına dayanan , 1997 yılında Uluslarası Golf ve 2002 yılında bugünkü ismini alan Golf International yaklaşık 30 yıllık süreç içinde ülkemizde golf sahalarının gelişimine en çok katkı sağlayan firmalardan biri olmuştur. Türkiye’de ve yurtdışında hayata geçen bir çok golf tesisinin proje geliştirme hizmetleri, inşaat yönetimi, üst yapı inşası Golf International tarafından yapılmıştır.

Dünyanın yedi harikasından biri olan Mısır Giza Piramitleri etrafındaki arkeolojik bölge içinde yer alan Mena House golf sahası projesiyle uluslararası golf sahası inşaat işlerine adım atılmıştır. Azerbaycan Bakü de yer alan Dreamland Golf Kulübü ile Kafkas coğrafyasında yer almaya başlayan Golf International, Aşkabat Türkmenistan’da yapılmakta olan Jack Nicklaus Signature Design golf projesine katkı sağlamaktadır.

Samsun B.Ş.B. ile ile birlikte kamu kaynakları kullanılarak geliştirmekte olduğumuz Samsun Links Golf Kulübü 2016 yaz aylarında ülkemizin ilk umuma açık golf sahası olarak hizmete girmiştir. Tümüyle denizin doldurulmasıyla kazanılan alan üzerinde yapılandırılan  proje, Avrupa da  türünün ilk örneği olacaktır.

Golf International  golf  proje geliştirme ve inşaat hizmetleri dışında golf ve yeşil alanlarla ilgili dünyanın önde gelen markalarının Türkiye ve Türki cumhuriyetler resmi temsilciliğini yapmaktadır. Ingersoll-rand Club Car golf arabaları, çim gübreleme makinası, Toro profesyonel çim bakım makineleri, Toro profesyonel sulama sistemleri, Simplot Best çim gübreleri, Simplot Apex fidanlık gübreleri, Countax çim biçme traktörleri, Yanmar kompakt traktörleri, Aquamaster göl havalandırma pompaları, Ryan çim kalıp kesme makinası ve bakım makineleri, Turfco kumlama makineleri,  Foley biley makineleri, Wiedenmann derin tip toprak havalandırma makineleri ve sentetik çim bakım makineleri,  Sisis çim bakım makineleri, Keystone dragmatları,  R&R yedek parçaları, Spyker gübre atıcıları, Gandy çim bakım ekipmanları, Duchell golf saha aksesuarları, Bag Boy ve PowaKaddy trolleyleri dahil olmak üzere birçok markanın makina satış ve satış sonrası hizmetleri faaliyetlerimiz kapsamındadır.

Kendimize ait olan Ally Turf Care tescilli markası altında futbol sahası havalandırma fanları, futbol saha oyun çizgisi boyama makinası, gübre atıcılar, ilaçlama makineleri gibi muhtelif çim bakım ekipmanları da üretmekteyiz. Yine adımıza tescilli olan Green Car ve Citygo markaları altında elektrikli golf, yolcu taşıma ve genel hizmet araçları imalatlarımız da bulunmaktadır.

Antalya Aksu’da bulunan yaklaşık 100 dönümlük arazide gerçekleştirilen sertifikalı SeaShore Paspalum tipi tuzlu suya dayanıklı çim üretim çiftliği diğer sektörel yatırımlarımızdandır.

Golf International yönetim merkezi Ataşehir İstanbul’da olup ayrıca Sancaktepe, Antalya ve Bodrum lojistik merkezlerinden satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir.

Golf International 25 kişilik kadrosuyla İstanbul Batı Ataşehir, İstanbul Ataşehir ve Antalya Belek ofislerinde faaliyet göstermektedir. 1986 yılında ülkemizde golf sahası yapmak amacıyla kurulan Golf İstanbul isimli Amerikan yabancı sermaye firmasına dayanan 1997 yılında Uluslarası Golf ve 2002 yılında bugünkü ismini alan Golf International geçen 25 yıllık süreç içinde ülkemiz golfünün gelişmesindeki en önemli firmalardan biri olmuştur. Ülkemizde ve yurt dışında hayata geçen bir çok golf tesisinin proje geliştirme hizmetleri, inşaat yönetimi, üst yapı inşaası Golf International tarafından yapılmıştır. Günümüzde dünyanın yedi harikasından bir kabul edilen Mısır Giza Piramitleri etrafındaki arkeolojik bölge içinde yer alan Mena House Golf sahası projesiyle anahtar teslimi inşaat işlerine adım atmıştır.
A dan Z ye golf ile ilgili her konuda çözüm ortağı olma yönünde gelişen Golf International 1991 yılından beri golf konusunda dünyanın pazar lideri firmalarının resmi distribütörlüklerini yapmaktadır.
Özellikle çevrecilik konularıyla yakın ilişki içinde olan Golf International 2005 yılında Southern Turf Nursery firması ile anlaşarak Antalya Aksu’da yaklaşık 100 dönümlük alan üstünde sertifikalı Sea Shore Paspalum Salam tipi hazır çim üretimine başlamıştır. Halk arasında tuzlu suya dayanıklı çim olarak bilinen Paspalum çimi özellikle Batı ve Güney bölgelerimizde bir çok sorunlu çim alanda çözüm olmuştur.
Golf International şirket gelişme planları çerçevesinde futbol sektörü ile de yakın ilişkiler içindedir. Çim zeminler konusundaki tecrübeli ekip ve bünyede bulunan makine parkı, futbol saha zemin problemlerinin çözümlerine katkı sağlamaktadır.
Bir aile şirketi olan Golf International’ın tamamı Bora Yenigün’e aittir. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Bora Yenigün golf camiasında bir çok konuda ilk’i yaşama şansını elde etmiştir. Türkiye’nin ilk uluslararası golf projesi olan Klassis Golf & Country Club’ın proje yönetimi, Türkiye Golf Federasyonu kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği, Türkiye nin Avrupa Golf Birliğine kabulü, Avrupa Golf Birliği delegeliği, Marmara Üniversitesi Spor Akademisinde Golf bölümünün açılması ve 4 yıl boyunca geleceğin golf yöneticilerinin eğitimi, İlk uluslar arası signature dizayn saha olan Cornelia Faldo Golf sahasının yapımı ilklerden bazılarıdır.
Golf International 25 kişilik kadrosuyla İstanbul Batı Ataşehir, İstanbul Ataşehir ve Antalya Belek ofislerinde faaliyet göstermektedir.