Haksan Makina - Kimdir

Talaşlı İmalat Teknolojileri, CNC Talaşlı İmalat, Saç işleme Makinaları, Kaynak Teknolojileri, Hava Üretim Teknolojileri, Taşıma ve Kaldırma Ekipmanları İmalatı ve Satışı

Haksan Makina

Haksan Makina 1972 yılında Hüseyin SOMALI, Mehmet SOMALI, Hasan SOMALI kardeşler tarafından torna ve matkap tezgahı alınarak bir tamir ve yedek parça atölyesinde iş hayatına ilk adımını atmıştır.Kuruluşta adı Haksan Makina belirlenen işletmemiz 4 yıl içerisinde Kardeşlerden Mustafa SOMALI ortaklara dahil edilerek , Kollektif Şirketine dönüştürülmüştür.

Kollektif Şirket kuruluşundan belirli bir zaman sonra Küçükköy Gaziosmanpaşa Caddesi Numara 34 teki işyeri firma mülkü edinilip imalathane olarak düzenlenme yapılmıştır.

Kurulan yeni işyerimizde ; avize makinaları ve kalıpları imalatına başlayıp, sanayiye adım atan firmamız daha sonra Türkiyede ilk defa 100 yerli matkap mandreni, mors konikleri ve mors kovanları imalatına geçmiş ve sanayicinin kullanımına sunmuştur.

Türkiyede önemli bir pazara sahip olan ve kaliteli imalatı ile müşteri memnuniyetini her zaman ön pla tutan firmamız 1986 yılında Bayrampaşada her türlü takım tezgahları ve teknik hırdavat çeşitleriyle ticaret hayatına atılıp,ilk showroomunu sanayicinin hizmetine sunmuştur.

1990 Yılı başı itibariyle Sanayiciye daha geniş kapsamlı ve iyi hizmet sunabilmek için şube sayısını zaman içinde artırarak 3 e çıkarmıştır.Doğru fiyat politikası , ticari ahlak ve müşteri memnuniyetini düstur edinerek Takım Tezgahları pazarında hizmette öncülük etme yarışına girmiştir.

Genç ve dinamik kadrosu ile kararlı adımlarla daha iyiye doğru koşan firmamızda 30 personel hizmet vermektedir.
Haksan Makine genel olarak CNC ve üniversal takım tezgahları , saç işleme makinaları alımı – satımı ve ithalat – ihracatı konusunda faaliyet göstermektedir.Bunun yanında kullanılmış makine alımı-satımı ve takasında piyasada söz sahibidir.

Gerek metal işleme üzerine gerekse bilimum makine ve teknik hırdavat çeşitleri ile Türkiye dışında Makedonya , Suriye , Bulgaristan , Moldovya , Romanya , Yunanistan , Kosova , Rusya , Katar, İran , Irak ,Mısır ve Azerbaycan gibi ülkelere ihracat yapmaktadır.
Bunun yanında Çin , Tayvan , Çekoslovakya , Bulgaristan , Rusya gibi ülkelerden de ithalat yapmaktadır.

Firmamız şuan faaliyette olan 1 merkez , 6 Şube sektöre hizmet vermektedir. 4 Mağazamız Makina , 3 Mağazamız Kalıp Malzemeleri üzerine faaliyetini sürdürmektedir. İşletmemiz bulunan bu şubeleri Türkiye çapında yayıp, faaliyette olan makine marketlerimize farklı şehirde yenilerini eklemek ve makine sektöründe bulunan adını daha ileriye götürmeyi planlamaktadır.firmamız sektörde “makine marketiniz” sloganıyla hizmet vermekte ve heryeni gün market içindeki ürünlere yenilerini eklemektedir,ilerleyen günlerde şubelerimizin çoğalmasından kaynaklanarak ürün yelpazemizide genişletmek mağazalarımızda siz değerli müşterilerimize ürünlerimizin büyük çoğunluğunu sergilemek ve bu anlamda müşteri memnuniyetini 1.sırada tutup en hızlı hizmeti ve kaliteyi en uygun fiyata vermek için çaba göstermekteyiz.