Özgü Makina - Kimdir

Medikal Tip Çamaşır Makinesi, Yatık Tip Çamaşır Makinesi, Ütü Makineleri, Endüstriyel Çamaşır Makineleri İmalatı ve Satışı

Özgü Endüstriyel Makinalar ve Otomatik Kontrol Sist. Ltd.Şti.

Özgü Makina, 1993 yılından bu yana Endüstriyel Çamaşırhane ekipmanları konusunda hizmet veren bir firmadır.

ASERKO markası adı altında hijyenik bariyerli makina ve Yatık tip tam otomatik tek yön yükleme kapaklı Çamaşır yıkama makinasında uzmanlaşan firmamız,çamaşır yıkama fabrikaları ve hastaneler için endüstriyel çamaşırhane ekipmanları üretmektedir.

Özgü Makina Endüstriyel Çamaşır Makineleri imalatı ve satışı yapmaktadır.

Hastane tipi çamaşırhane tesislerinin hijyenik yapıda tasarlanmasındaki amaç, Yıkama işlemleri yapılırken zararlı mikroorganizmaların dezenfekte edilerek yok edilmesi bununla beraber giren – çıkan çamaşır trafiği arasındaki bulaşma riskinide tamamen ortadan kaldırmak içindir.

Bu amaçla geliştirilen makinalar hijyenik bariyer tip olarak adlandırılır ve bir duvar vasıtası ile Kirli–temiz bölümler birbirinden tamamen ayrılmış olur.
Kendi imalatımız , ağır şartlar makinası olarak tasarımı yapılan ASERKO PWH hijyen bariyer Yıkama sıkma makinasında kirli çamaşır tarafı ile yıkanmış çamaşır tarafı birbirinden ayrıdır.
Kirli çamaşır , kirli çamaşır tarafında bulunan dolum kapağından doldurulur. Yıkanmış ve hijyeni sağlanmış çamaşır ,temiz çamaşır tarafında bulunan boşaltma kapağından alınır. Kurutma ve ütüleme bölümlerine gönderilir.
Ayrıca otel tipi çamaşırhane tesisleri için verimli , ekonomik , yüksek sıkma devirli servis maliyeti düşük çamaşır yıkama makinası üreten ASERKO , ürettiği tam otomatik  ‘yatık tip-tekyön yükleme kapaklı‘ makine ile Türkiyede bir ilki gerçekleştirdi.