İlan No: #00096695
Kategori: Reverse Osmos Su Arıtma Sistemleri
Marka: Fokus Water
Model Tipi: F-ROS-001
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Beyoğlu / İstanbul / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 216 312 22 99

Yetkili: Fokus Water

Çekmeköy / İstanbul / Türkiye


Reverse Osmos Sistemi

 

Açıklama :

Reverse Osmos Sistemleri

 

Konvansiyonel arıtma sistemlerinin yetersiz kaldığı (iletkenlik değeri yüksek kuyu, deniz ve şehir şebeke sularında) sularda, suyun içindeki istenmeyen mineralleri sudan ayıran membran filtrasyon işlemine Reverse Osmoz denir.

 

Reverse Osmos işleminin çalışma prensibi, suyun membran üzerinde bulunan gözeneklerden, yüksek basınç altında geçmeye zorlanması şeklindedir. Bu süreçte su molekülleri ve bazı inorganik moleküller bu gözeneklerden geçebilirken suyun içindeki maddelerin çoğu geçemez ve konsantre su olarak drene edilir. Membran içinde gerçekleşen çapraz akış ile, permeate su membrandan geçerken, konsantre su membran yüzeyine paralel hareket ederek membran üzerine safsızlıkların yapışmasına engel olur. Bu işlem ile diğer su arıtım yöntemlerine göre daha iyi kalitede su eldesi sağlanmaktadır.

 

Revserse osmoz sistemlerimin evsel ve endüstriyel olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Reverse osmoz sistemleri dizaynı, membran üretici firmaları tarafından geliştirilen dizayn programları ile yapılmaktadır. Reverse osmoz sistemi dizaynında ham su karakteri ve kapasitesi, membran tipi ve sayısı, çalışma basıncı ve geri kazanım oranlarını etkilemektedir.


RO membranlarını kireç çökelmesine, serbest klora ve organik maddelere karşı korumak için RO girişinde suya antiskalant, sodyum metabisülfit ve biosit gibi çeşitli kimyasallar dozlanır.

Reverse Osmos Sistemi, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!