Rimet Makina - Kimdir

Ağır Sanayi Makinaları, Rüzgar Enerji Santralleri, Hidroelektrik Santralleri, Proje İmalatları, Baraj Ekipmanları İmalatı ve Satışı

Rimet Makina 1976 yılında, RIFAT ve METİN YERLİKAYA tarafından 60 m²'lik alanda bir torna tezgahı ile fason işleme atölyesi olarak kurulmuştur. Tarihsel ana işi, yerel endüstriyel pazarlara taşeron olarak torna ve freze işleme hizmeti olmuştur.

Rimet Makina 1976 yılında, RIFAT ve METİN YERLİKAYA tarafından 60 m²'lik alanda bir torna tezgahı ile fason işleme atölyesi olarak kurulmuştur. Tarihsel ana işi, yerel endüstriyel pazarlara taşeron olarak torna ve freze işleme hizmeti olmuştur. 1995 yılından sonra tezgah kapasitesini arttırarak 400m²'lik alanda dik torna ve bohrwerk tezgahlarıyla hizmetine devam etmiştir.2005 yılından sonra makina parkuruna cnc dik torna tezgahlarını ekleyerek hizmet alanında bir adım öteye geçmiştir. başta enerji, çimento, madencilik sektörleri olmak üzere mekanik işleme, genel amaçla makine parçalarının üretim süreçleri konusunda uzmanlaşmıştır.

2015 yılından sonra müşterilerin talebi doğrultusunda kaynaklı imalat ve çelik konstrüksiyon sektörüne de giriş yapmıştır. Bu tarihten sonra hidroelektrik santralleri, termik santrallerine ve ağır sanayi makinalarına ait projelerine imza atmıştır. Bugün RİMET MAKİNA 2500 m²'lik talaşlı imalat ve 2000 m²'lik kaynaklı imalat atölyelerinde yıllık 6000 ton üretim kapasitesiyle yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermektedir. Hedefimiz sektöründe lider firmalardan biri olmak. En yakın zamanda 10000 m²'lik yeni fabrikamızda son teknoloji makinelerle üretimine devam etmek ve büyük projelerde yer almaktır.