İlan No: #00096537
Kategori: Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemleri
Marka: Crs
Model Tipi: C-UVAS-001
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Bağcılar / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 212 659 78 65
  • +90 212 659 78 67

Yetkili: Crs Arıtma

Bağcılar / İstanbul / Türkiye


Ultra Viole Su Arıtma Sistemi / Crs C-Uvas-001

 

Ultra Viole Su Arıtma Sistemleri

 

Ultraviole ile dezenfeksiyon, suya bir kimyasal veya oksidant ilave etmeksizin, mikroorganizmaların dezenfeksiyonunu sağlar. Düşük basınçlı civa lambası kullanılarak kısa UV dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi, bakteri, protozoa, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir. Uv sistemlerinde alüminyum yada paslanmaz çelik bir yatak, lambayı sarar ve bu yataktan geçen su uv ışınlarının bombardımanına uğrar.

UV sisteminin çalışma prensibi, mikroorganızmaların DNA ve RNA yapılarını bozarak etkisiz hale getirmektedir. UV dezenfeksiyonunun tam olarak gerçekleşebilmesi için suyun bulanık ve renkli olmaması gerekir. Bu yüzdende genelde UV öncesinde 5 mikronluk filtre tavsiye edilir. Mikropları öldürme kapasitesi zaman geçtikçe azalır ve yaklaşik yılda bir kez lambasının değiştirilmesi tavsiye edilir. Ultraviole sistemlerin geneli paslanmaz çelik bir gövdeden (ışın odası) oluşmaktadır. Ultraviole lambası ise bu odanın içine yerleştirilen quartz camın içinde bulunmaktadır. Sistemin çalışmasi ise elektrik akımı ile UV lambasının yanması ve verdiği dalga boyu ile suda bulunan organızmaların etkisiz hale getirilmesidir.

Ultraviole sistemi seçerken;

 

-İhtiyaç duyulan saatlik pik debi, Lamba adedi ve lambaların güçleri,
-Etkin ışın odası hacmi,
-Suyun geçirgenliği çok önemlidir

Ultra Viole Su Arıtma Sistemi / Crs C-Uvas-001, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!