Uz-Tek Makina - Kimdir

SHOWA DENKI: Showa Denki 1950 yılında kuruluşundan bu yana, gelişmiş hava akımı teknolojisi ile sanayinin birçok alanında geniş çaplı çözümler sunmakta. Ana üretimi elektrikli blowerlar ve çevresel ekipmanlarını (yağ buharı emme sistemleri, toz toplama sistemleri) içermektedir. Showa Denki 5.5Kw ya kadar sektöründe rakipsiz motorlar üretmektedir. Çevresel ekipmanlar üretiminde Japonya'da %80 pazar hakimiyeti bulunan firma MAZAK-OKUMA-DMGMORI-FANUC-MAKINO-TOYODA gibi firmaların ana tedarikçisi konumundadır.


PASCAL CORPORATION: 1974 yılında Japonya'da kurulan firma bugün 470 çalışanı ve 500 milyon yen sermayesiyle, üretim otomasyonu ve mühendislik çözümleri sunmaktadır. Geniş ürün ve hizmet çeşitleriyle Amerika, Avrupa ve Asya ofisleriyle Dünya'nın dört bir yanında faaliyet göstermektedir.

UZ-TEK: 2013 yılında Bursa merkezli olarak kurulmuş olup Showa Denki firmasının Türkiye satışını yönetmeye başlamıştır. Showa Denki Avrupa stok merkezinin Türkiye'de kurulması sağlanmış ve Avrupa'daki bayilerin lojistik ihtiyaçları da Bursa'dan sağlanmaya başlamıştır. Ayrıca 2017 yılı itibariyle PASCAL CORPORATION'ın Türkiye temsilciliği almıştır. UZ-TEK Türkiye'deki firmaların Japonya'dan ihtiyacı olan farklı marka ekipman ve cihazların tedariğini de sağlamaktadır.