Yastı Makina - Kimdir

Yastı Makina 1964 yılında Tahir Yastı'nın foracılığa (ayakkabı dikimi) başlamasıyla temelleri atılan YASTI Makine Sanayi, Türk sanayi sektöründe öncü bir konuma gelmiştir. O dönemde Türkiye'de kullanılan İtalyan ve Çekoslavak yapımı makineler, yüksek maliyetlerle ithal ediliyordu. Bu durumu gören Tahir Yastı, kendi imkanlarıyla Türkiye'de fora makinasını imal etti ve bir yıl boyunca test ettikten sonra üretime başladı. Bugün, Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde YASTI Makine'nin ürettiği makineler kullanılmaktadır.

YASTI Makine Sanayi olarak, fora makinesi ile başladığımız üretim hayatımıza freze (zımparalama), ayakkabı genişletme, mekikli fora makineleri ve hidrolik kesim presi üretimi ile devam etmekteyiz. Ürünlerimiz Suriye, Ürdün, Suudi Arabistan, Sudan, Fas, Makedonya ve Özbekistan gibi ülkelere ihraç edilmektedir. Ayrıca balya makineleri sektöründe 15 yıldır genç ve dinamik kadromuzla üretim, yurtiçi satış, 55 ülkeye ihracat, servis ve bakım ile yedek parça temini gibi profesyonel hizmetler sunmaktayız.

Müşterilerimizin özel gereksinimlerine göre farklı tipte geri dönüşüm makineleri üretip tedarik ediyoruz. En düşük fiyatlarla en iyi kaliteyi sunmayı hedefleyen firmamız, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. İhracat ofislerimiz Sakarya, Adana, Mersin (Serbest Bölge), Antalya, Konya ve İstanbul'da bulunmaktadır. Üretim fabrikamız Sakarya'da hizmet vermektedir.

YASTI Makine Sanayi olarak, balyalama ve kırma makineleri ile geri dönüşüm çözümleri sunarak çevreye ve ekonomiye katkı sağlamaktayız. Ayrıca, müşterilerimize özel kredi imkanı sağlayarak yeni çalışma sahalarında destek oluyoruz. Kalite ve güvenin adı olan YASTI Makine Sanayi, siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyar.