İlan No: #00104421
Kategori: Güneş enerjisiyle Su Isıtma Sistemi
Marka: Kıvılcım
Model Tipi: YG-2 B
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Burdur / Burdur / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Kıvılcım Güneş Enerji Sistemleri

Burdur / Burdur / Türkiye


Basınçlı Yatık Güneş Isı Sistemi / Kıvılcım Yg-1 B

Basınçlı Yatık Güneş Isı Sistemleri
 

Bu sistemlerde soğuk su beslemesi ilave bir şamandıralı depo olmaksızın direkt şebekeden sıcak su deposu içerisine yapılır. Dolayısıyla sistem daha çalışmaya başlamadan şebeke basıncına ulaşır. Sistem çalışmaya başladığında da sıcaklık arttıkça basınç da artar. Kapalı kaplar prensibine göre de basınç arttıkça deponun içindeki suyun sıcaklığı diğer şamandıralı sistemlere göre daha yüksek değerlere ulaşır.

Basınçlı sistemlerin şamandıralı sistemlere göre bir avantajı da kullanım yerinde soğuk su ile aynı veya daha yüksek basınç da olmasıdır. Bu sayede banyoda çok sıcak su ile haşlanma riski daha azdır. Şamandıralı sistemlerde sıcak su basıncı sadece depo seviyesi ile kullanım yeri arasındaki kot (kat yükseklik) farkından kaynaklanan statik basınç kadardır. Bu ise armatürlerde soğuk suyun sıcak suya yukarıya ötelemesine (soğuk ve sıcak suyun şebeke basınçlarının birbirinden farklı olmasından dolayı dengesiz bir sıcaklıkta su akışına neden olmaktadır.

Özellikleri:
Kapalı devre (kışlık) Doğal sirkülasyonlu sistemdir. Basınçlı sistem, şamandırasız su kesintisi olmayan soğuk bölgelerde kullanılır.
 

Basınçlı Yatık Güneş Isı Sistemi / Kıvılcım Yg-1 B, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!