Vakum Tüplü Güneş Isı Sistemi / Kıvılcım Vtgs-1

İlan No: #00104423 1360
Kategori: Güneş enerjisiyle Su Isıtma Sistemi
Marka: Kıvılcım
Model Tipi: VTGS-1
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Burdur / Burdur / Türkiye

Vakum Tüplü Güneş Isı Sistemi / Kıvılcım Vtgs-1

Vakum Tüplü Güneş Isı Sistemleri
 

İsteğe bağlı olarak tek veya çift depodan oluşan Kıvılcım Vakum Tüplü Güneş Enerjisi Sistemleri doğal sirkülasyonla çalışmaktadır. İç ve dış depoları paslanmaz krom çelikten imal edilmiş olup hijyenik ve uzun ömürlüdür. 50mm poliüretan izolasyonu sayesinde su sıcaklığı uzun süre muhafaza edilebilmektedir.

Vakum tüpler iç içe geçmiş iki cam tabakadan oluşur. İçteki tüp seçici yüzeyle kaplanarak güneş ışınlarını emici özelliği artırılmıştır. Alttan ve üstten birleştirilmiş olan camlar arasındaki bölge havadan arındırılmış böylece ısı kaybı en aza indirilmiştir. Dıştaki özel yapılmış cam her türlü hava koşuluna dayanıklıdır. İçteki cam tüpün yüzeyi güneş ışınlarını en iyi şekilde toplamak için üretilmiş, özel seçici bir maddeyle kaplanmıştır. Emilim oranı %93, yansıma oranı ise sadece %7'dir. Ayrıca tüplerin silindirik yapısı ve tüpler altında bulunan krom reflektörler sayesinde üzerine gelen yatay ve dikey bütün ışınları yüksek oranda yakalayarak ısıya dönüştürmektedir.

Sistem sehpası paslanmaz krom çelikten imal edilmiş olup tamamen vidalı ve demonte özelliğe sahiptir. Vakum tüpleri ve depoyu tam olarak kavrayarak sağlam bir yapı oluşturur.

Antifrizsiz çalışan Kıvılcım Vakumlu Sistemler herhangi bir bakım gerektirmeksizin yaz kış kullanım imkanı sağlamaktadır. Sistem çatı üzerinde çok yer kaplamaz. Estetik görünümü, pratik montajı ve kolay taşınabilirliği ile avantajlıdır. Su kesintisinin yaşandığı yerlerde çift depolu sistemler tercih edilmelidir.
 

Sistem içi içe geçmiş iki cam tüpten oluşmaktadır. Tüple arasındaki hava, vakumlama teknolojisi sayesinde boşaltılmış, böylece ısı kaybı azaltılmıştır.

Cam tüplerin yuvarlak yapısı sayesinde yılın her ayı günün her saati güneş ışınlarını dik olarak alır. Yansıma oranı çok düşük olacağı için su sıcaklığı yaz koşullarında 97 oC'ye kış koşullarında ise 58 oC'ye kadar çıkabilmektedir.

Kıvılcım Vakum Tüplü Güneş Enerjisi Sistemleri en soğuk havalarda bile dış koruyucu cam sayesinde günün her saati güneş ışınlarını mükemmel bir şekilde emerek 24 saat sıcak su imkanı sağlar.Vakum Tüplü Güneş Isı Sistemi / Kıvılcım Vtgs-1, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu