İlan No: #00096736
Kategori: Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemleri
Marka: Aqua Sense
Model Tipi: ASUV 25
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Kadıköy / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: İlke Mühendislik

Kadıköy / İstanbul / Türkiye


Ultraviole Ünite / Aqua Sense Asuv 25

 

ULTRAVIOLE ÜNİTELERİ


 

- Yüksek etkili UV lambası
- Paslanmaz çelik gövde
- Korumalı elektronik kart
- Çalışma saati göstergesi
- Işıklı arıza uyarısı


 

Aquasense ultraviyole üniteleri, görünür ve görünmeyen ışınlar arasında kalan ışın tipi olan ultraviyole ışınları vasıtasıyla suda bulunan bakteri, mantar, virüs ve benzeri mikroorganizmaların DNA yapılarının parçalanarak etkisiz hale getirilmesi işini  gerçekleştiren ünitelerdir.


 

Ultraviyole sistemlerinde, 254 nm dalga boyunda UV ışını sağlayan, içi civa buharı ile doldurulmuş, fluoresan tipindeki lambalar kullanılmaktadır. Lambanın su ile temasını engellemek amacıyla UV ışınını en üst düzeyde geçiren kuartz kılıflar kullanılmaktadır.


 

Sistem içerisinden geçen sular bakteriyolojik açıdan % 99,99 oranında dezenfekte edilmiş olmaktadır. Suya herhangi bir kimyasal eklemeden çalışması nedeniyle suyun tadında ve niteliklerinde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.


 

Aquasense ultraviyole sterilizasyon sistemleri; hastaneler, laboratuarlar, gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi, balık ve hayvancılık çiftlikleri, elektronik endüstrisi, içme suyu arıtma ve şişeleme tesisleri, restaurantlar gibi su sterilizasyonunun önemli olduğu her sektörde vazgeçilmez bir uygulamadır.


 

UV ışınlarının sudaki mikroorganizmalara etkili bir şekilde ulaşabilmesi için suyun fiziksel arıtmasının yapılmış ve içindeki tortu ve bulanıklığın giderilmiş olması lazımdır. Bu sebeple UV ünitesi öncesi 5 mikron hassasiyetinde tortu filtresi kullanılması gereklidir.


 

Kullanılan UV lambalarının ömrü 9.000 saattir ve bu süre sonunda yenisi ile değiştirilmelidir.


 

Mikrobiyolojik arıtımda diğer bir uygulama olan; suyun dezenfeksiyonu için, suya klor dozajlama yöntemi ile yapılan arıtım işleminden sonra ise mutlaka Aktif Karbon Filtresi kullanılarak suya karıştırılan Klor alınmalıdır.

Ultraviole Ünite / Aqua Sense Asuv 25, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!