İlan No: #00109530
Kategori: Hasta Transfer Sedyesi
Marka: Bıçakcılar
Model Tipi: 690A
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 15.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Şişli / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Bıçakcılar Medikal

Şişli / İstanbul / Türkiye


Yükseklik Ayarlı Transfer Sedyesi

 

 

  Transfer Sedyesi
  Mobiline 690
 
 

Bıçakcılar Mobiline 690 Transfer Sedyesi, hastanelerin genel alanları ile temiz alanlar arasında hasta taşıma gereksinimlerini hijyen koşullarına uygun olarak yerine getiren; hastaya konfor, kullanıcıya kolaylık sağlayan bir sistemdir.

Sistem hastanın ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi gibi temiz alanlarla servis ve diğer genel alanlar arasında – transfer platformundan kaldırılmadan ve sedye taşıyıcıları ait olduğu alandan çıkarılmadan – taşınmasına olanak sağlar. Böylece acil müdahale gerektiren durumlarda hastanın hızlı ve güvenli transferi sağlanırken temiz ile genel alanlar arasındaki bakteri bariyeri bozulmamış, hijyen koşulları korunmuş olur.

Mobiline 690 Transfer Sedyesi, Genel Alan ve Temiz Alan Sedye Taşıyıcıları ve Transfer Platformundan oluşmaktadır. Hastanenin ihtiyaçları doğrultusunda istenilen sayıda Genel/Temiz Alan Sedye Taşıyıcısı ve Transfer Platformu kombinasyonları yapılabilmektedir.

Baş-sırt ve oturma-ayak olmak üzere iki bölümden oluşan Transfer Platformu hasta konforu düşünülerek 80 mm kalınlığında bir minderle kaplanmıştır. Kolaylıkla çıkarılıp takılabilen minder, hijyen koşullara uygun olarak gizli dikişli olup hastane dezenfektanları ile temizlenebilir.

Transfer Platformunun her iki yanında yer alan tam boy paslanmaz çelik yan destekler elin ve kullanılan tıbbi gereçlerin araya sıkışmayacağı şekilde tasarlanmıştır. Sedye altına tamamen katlanarak, hastanın sedyeden yatağa transferi için aralıksız yanaşma olanağı sunar.
Transfer Platformu Temiz Alan Sedye Taşıyıcısı (690B ve 691B) üzerindeyken, ayak bölümünün her iki yanından kumanda edilebilen gazlı pistonlar sayesinde, Trendelenburg pozisyonu seri olarak sağlanır. Sedyenin baş-sırt bölümü gazlı piston kumandası ile istenilen konuma kolayca getirilir.

Transfer Platformunun yüksekliği sedye taşıyıcılarında (690A ve 690B) bulunan ayak pedalı kontrollü hidrolik sistem yardımı ile titreşimsiz olarak ayarlanır.

Standart olarak sunulan 5. tekerlek, sedyeyi tek kişinin dönemeçli veya düz olarak rahatlıkla yönlendirmesini sağlar. Her tekerleğin üzerinde yer alan kumanda pedalları ile dört tekerleğe serbest hareket imkanı veren, 5. tekerleği devreye alan ve sedyeyi istenilen konumda sabitleyen merkezi kumanda sistemi sedyeye hızlı ve rahat hareket olanağı vermektedir.

Transfer Platformunu çepeçevre saran tampon darbelere karşı etkin koruma sağlar.

Genel alan ve Temiz alan Sedye Taşıyıcıları birbirlerine otomatik olarak kilitlenir ve transfer işleminden sonra kilitleme kolu yardımıyla tek hareketle birbirinden ayrılır.

Transfer Platformu üzerine Serum Askısı, Monitör Sehpası ve Ayakucu/başucu Koruyucu takılabilmektedir.

POZİSYONLAR

 

Trendelenburg: 10°
(Mobiline 690B, 691B)
Baş-Sırt bölümü: 75° Yukarı
(Mobiline 690C)

STANDART AKSESUARLAR

 

  5. tekerlek
(Mobiline 690A,691A,690B ve 691B için)

Minder (1 adet)
(Mobiline 690C için)

Serum askısı - Teleskopik, katlanabilir (1 adet)
(Mobiline 690C için)

İSTEĞE BAĞLI AKSESUARLAR

 

  Tüp tutucu
(Mobiline 690A, 691A, 690B ve 691B için)
Oksijen tüpü - 5 lt
(Mobiline 690A, 691A, 690B ve 691B için)
Oksijen regülatörü - 4 lt/dak
(Mobiline 690A, 691A, 690B ve 691B için)
Nazal oksijen kanülü
(Mobiline 690A, 691A, 690B ve 691B için)
Serum askısı - teleskopik
(Mobiline 690C için)
Vücut kemer grubu
(Mobiline 690C için)
Başucu/ayakucu koruyucu
(Mobiline 690C için)
Monitor sehpası - katlanabilir
(Mobiline 690C için)

Yükseklik Ayarlı Transfer Sedyesi, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!