İlan No: #00098365
Kategori: Diskli Çayır Biçme Makinası
Marka: Kuhn
Model Tipi: FC 283 R GII LIFT CONTROL
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Yüreğir / Adana / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
 • +90 322 346 81 83
 • +90 322 346 81 85

Yetkili: Bulancak Makine

Yüreğir / Adana / Türkiye


Çayır Biçme Makinesi / Kuhn Fc 283 R Gıı Lift Control

Merkezden mafsallı çayır biçme makinesi,

 • Tarla yüzeyine mükemmel uyum sağlar,
 • Olukça dengeli çalışır,
 • Dengeli bir yük dağılımı ile her noktada eşit zemin basıncında çalışır.

1. Hidro-pnömatik süspansiyon “Lift-Control” sistemi
2. Emniyet sistemi
3. İki farklı koşullandırıcı devri seçeneği
4. Merkezi mafsallandırılmış biçme ünitesi
5. Ayarlanabilir çarpma perdesi ve tarak
6. Biçme ünitesi yol konumu otomatik kilitleme sistemi
7. Ön koruyucu otomatik kilitleme sistemi

Lift-Control (Hidro-pnömatik süspansiyon) sistemi, traktör hidrolik güç çıkışından beslenen bir sistemdir. Bu sistem sayesinde kesme kirişinin bir engelle karşılaşması halinde makine öncelikle geriye doğru salınım yapar. Hemen ardından, engelin üzerinden atlamak için yükselir, engeli aşar ve tekrar normal çalışma konumuna geri döner. Bu sistem sayesinde, engeli aşmak için traktörün geriye doğru hareket etmesine gerek kalmaz.
Ayrıca yine bu sistem sayesinde makina, çalışma esnasında her türlü yüzey koşuluna rahatlıkla uyum sağlar.
Lift-Control (Hidro-pnömatik süspansiyon)sistemi ile,
 • Engebeli arazilerde biçilen ürüne çarpma etkisi ile toprağın karışarak ürünü kirletmesi engellenir,
 • Yüksek ilerleme hızında çalışmak mümkündür,
 • Biçilen otun tarlada kalan kısmı zarar görmez ve otun tekrar hızla gelişmesi mümkün olur,
Lift-Control (Hidro-pnömatik süspansiyon)sistemi ile,
 • Sistemin kullanımı ve ayarlanması kolaydır,
 • Disk muhafazalarındaki aşınmalar azaltılır,
 • Zemin basıncı kolaylıkla ayarlanır,
 • Emniyet sistemi sürekli devrededir,
 • Emniyet katlanma noktası ve süspansiyon kombine haldedir,
 • Basınç göstergesi kabinden kolaylıkla görülebilir.
Sağlam ve kompakt dişli kutusu, sızdırmaz özellikte tek parça döküm yatak şeklindeki muhafaza, yüksek kapasiteli, çift sıralı açılı bilyalı rulmanlar, güçlendirilmiş büyük çaplı pinyon dişlileri ve oval biçimli ısıl işlem görmüş diskler ile kusursuz biçme performansı sergiler.
PROTECTADRIVE® emniyet sistemi ile donatılan kesme kirişinde, tahrik sistemi en etkin şekilde korunur. Disk yatakları, kolaylıkla değiştirilebilir.
Protectadrive Sistemi Kunh’un patentli Protectadrive emniyet sistemi sayesinde oval diskin sert bir cisme çarpması halinde, sadece oval diskin bağlı olduğu dişli tahrik grubu emniyet kesitinden kırılır. Böylece oval disk anında devre dışı kalır ve kesme kirişindeki tahrik sistemine zarar verecek herhangi bir ekstra yük oluşmaz. Değiştirilmesi son derece kolaydır.
Hasat edilen ürünün koşullandırma zamanına bakılacak olursa, koşullandırıcılı çayır biçme makinelerinin, koşullandırıcısızlara kıyasla % 50 zaman tasarrufu sağladığı görülür.Bir başka ifade ile, koşullandırılmış ürün, koşullandırılmamış üründen yarı yarıya daha kısa zamanda kurur.
Bitkilerin sap ve yaprak kısımlarının kuruma hızları farklıdır. Yaprak, saptan daha hızlı kurur. Koşullandırma üniteleri ile, sap üzerindeki mumsu tabaka kırılır ve bitki özsuyu daha hızlı bir şekilde buharlaşır.Böylelikle sapın kuruma zamanı, yaprak ile eşitlenir. Sapın kuruması beklenirken yaprakların aşırı kuruyup dökülerek kaybedilmeleri önlenmiş olur. Koşullandırma esnasında çok değerli olan yaprak zarar görmez. Dolayısıyla besin maddeleri kaybedilmeksizin en kısa zamanda işlem tamamlanır.
1. Serbest salınımlı parmaklar ve tarak
2. V-şeklinde naylon parmaklar ve tarak
3. Zik-zak desenli kauçuk merdaneler
Parmaklı / Taraklı Tip Koşullandırıcılar:Tersine çevirilebilir parmaklı / taraklı tip koşullandırıcılar, uygun ürüne göre kolaylıkla ayarlanabilir. Koşullandırma yoğunluğu, tarak dişleri ile rotor parmakları arasındaki açıklıkla tayin edilir. Koşullandırıcı parmaklarının silindirik kesitli olması sayesinde, ürün keskin bir yüzeyle karşılaşmaz. V-şeklindeki naylon parmaklar ise koşullandırma işlemi sırasında ürüne zarar vermeyecek özelliktedir.

Zik-Zak Desenli Kauçuk Merdane Tipi Koşullandırıcılar: Özellikle yonca ve kırılgan saplı ürünlerin koşullandırılması için geliştirilmiş olan zik-zak desenli kauçuk medrane tipi koşullandırıcılarda merdane desenleri, birbirleriyle tam bir uyum sağlayarak sarsıntısız çalışır. Desenlerin helezon şeklindeki hareketi sayesinde ürün, uçlardan merkeze doğru alınırken eksenel, merkezden geçerken de enlemesine bir koşullandırma etkisi ile karşılaşır. Böylece ürün çift etkili bir koşullandırmadan geçmiş olur ve sap üzerindeki mumsu tabaka tamame açılır, bu sayede yaprağın ve sapın kuruma zamanları eşitlenir.
Koşullandırıcının devrini değiştirmek için, üniteye hareket veren kasnakların ikisi karşılıklı olarak yer değiştirilir. Böylelikle 888 d/dve 615 d/d’lık iki farklı hız elde edilmektedir.
 Ayarlanabilir namlu plakaları sayesinde namlu genişliği hızlı bir şekilde ayarlanabilir. Böylelikle traktör tekerleğinin biçilmemiş ürünü çiğnemsi engellenmiş olur.
 FC serisi çayır biçme makineleri hassas bir biçim gerçekleştirir, kabarık, düzgün şekilli bir namlu bırakır. Böylelikle hava akımı, namlu içerisinden kolaylıkla geçer ve kuruma hızı artar. Düzgün biçimli bir namlu, iyi bir koşullandırma kadar önemlidir.
 Kesme kirişinin bir engelle karşılaşması halinde emniyet sistemi, katlanma noktasından otomatik olarak biçme ünitesini geriye doğru açar. Engel aşılır ve makine yeniden normal çalışma konumuna geçer.
 Patentli Lift-Controlsisteminde, kesme kirişinin bir engelle karşılaşması halinde makine öncelikle geriye doğru salınım yapar. Hemen ardından, engelin üzerinden atlamak için yükselir, engeli aşar ve tekrar normal çalışma konumuna geri döner. Bu sistem sayesinde, engeli aşmak için traktörün geriye doğru hareket etmesine gerek kalmaz.
 Yol konumuda, makina 90 derece çevrilerek traktör ile aynı hizaya geçer. Böylelikle dar köy yoları ya da köprü geçişleri sorun olmaz.

Çayır Biçme Makinesi / Kuhn Fc 283 R Gıı Lift Control, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!