İlan No: #00099029
Kategori: Konvertör
Marka: Arel
Model Tipi: ARBK.D3
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 13.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Yenimahalle / Ankara / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Arel Makina

Yenimahalle / Ankara / Türkiye


Dizel Konvertör / Arel Arbk.D3

 

Teknik Bilgiler

Benzinli veya dizel motorun ürettiği mekanik enerjiyi yüksek frekans ve düşük voltajda elektrik enerjisine çevirmekte kullanılan cihaz grubudur. Üretmekte olduğu yüksek frekans ve düşük voltajdaki elektrik vibratörlerin çalıştırılmasında kullanılmaktadır.

ARBK.B1 benzinli; ARDK.D1 ve ARDK.D3 dizel motorlara bağlanmaktadır. ARBK.B1 ve ARDK.D1 tipindeki konvertörlerde voltaj kontrolü, transistör kontrollü elektronik devre ile sağlanmaktadır. ARDK.D3 modelinde ise voltaj regülasyonu için tristör kontrollü elektronik devre vardır. AREL benzinli ve dizel konvertör modellerinin tümü kendinden panoludur. Önemli bir özellik olarak ARDK.D3 modelinde yardımcı jeneratör bulunmakta, vibratörlerin çalışması için gerekli olan yüksek frekans düşük voltajdaki elektriğin yanı sıra 220 Volt 50 Hz çıkışı da mevcuttur. Bu sayede, şantiye ortamındaki elektrikli el aletlerinin ve özellikle gece çalışmalarındaki aydınlatma ihtiyacının karşılanmasında kullanılabilmektedir.

AREL benzinli ve dizel konvertörleri 3 – 6,5 KVA arasında 3 faz 42/55 volt 200 frekans üretim yaparlar. İnşaat ve otoyol şantiyelerinde, köprü şantiyelerinde, elektriğin olmadığı veya elektrik kesilmesinin riskli olduğu bölgelerde vibratörlerin çalışmasını sağlar. Maksatlarına uygun olarak ARBK.B1 ve ARDK.D1 portatif, ARDK.D3 ise şişme tekerlekli olarak dizayn edilmiştir. Hafiflik ve sağlamlığın sağlanması için alternatör gövdeleri özel alaşımlı alüminyum ekstrüzyon yöntemi kullanılarak imal edilmektedir.

ARBK.B1 ve ARDK.D1 tipindeki konvertörlerin panolarında 2 adet çıkış prizi ve sinyal lambası bulunmaktadır. Koruyucu kafes şase içinde, küçük hacimli olarak tasarlanmışlardır. Güçlerine göre 1 veya 2 adet muhtelif çaplarda iç vibratör çalıştırılabilirler. 
 

ARDK.D3 modeli kolay taşınabilmesi ve toprak saha üzerinde sıkıntı yaratmaması için tekerlekleri büyük, geniş ve şişme lastik tekerlekli olarak üretilmektedir. Kontrol panosunda 5 adet vibratör için ve bir adet yardımcı jeneratör için olmak üzere toplam 6 adet çıkış prizi ve bir ana şalter bulunmaktadır. Gece çalışmalarında saha aydınlatmasında da kullanılabilir. Güçlerine göre 2 veya 5 adet muhtelif çaplarda iç vibratör çalıştırılabilirler. 
 

 

ÜRÜN     

TİPİ

FREKANS

GERİLİM

AKIM

GÜCÜ

PRİZ

AĞIRLIK

MOTOR TİPİ

(Hz.)

(Volt)

(Amper)

(KVA.)

ADEDİ

(Kg.)

(1 Slnd.Hv.Soğ.)

ARBK.B1

200

55

26

2,5

2

54

HONDA
5,5 HP.Benzinli

ARBK.D1

200

55

36

3,5

2

74

LOMBARDINI
6,8 HP. Dizel

ARBK.D3

200/50

55 / 220

60 / 6

6,5

5+1

145

LOMBARDINI      12 HP. Dizel

Dizel Konvertör / Arel Arbk.D3, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!