İlan No: #00109529
Kategori: Elektrikli Ameliyat Masası
Marka: Bıçakcılar
Model Tipi: 900
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Şişli / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Bıçakcılar Medikal

Şişli / İstanbul / Türkiye


Göz Ameliyat Masası

 

  Göz Ameliyat Masası
  Ref: M2T 300 0 0 (Gri) - Ref: M2T 400 0 0 (Mavi) - Ref: M2T 500 0 0 (Yeşil)
 
 

Bıçakcılar Göz Ameliyat Masası, oftalmik cerrahi müdahale ve muayene için tasarlanmıştır. Masanın üretiminde hastane ve muayenehane koşulları dikkate alınarak, uzun ömürlü ve hijyenik kullanım sağlayan yüksek kaliteli girdiler kullanılmıştır.

Baş, sırt, oturma ve ayak bölümlerinden oluşan masanın çok fonksiyonlu baş bölümü istenilen pozisyonun verilmesine olanak sağlamaktadır. Operatöre geniş hareket alanı sağlamak için masanın sırt bölümü baş bölümüne doğru daralan bir tasarıma sahiptir. Ayarlanabilir kol bölümü masanın yatay veya oturma pozisyonunda kullanımına göre, sırt bölümüne kolaylıkla takılabilir.

Ayak tarafında bulunan iki tekerleğin üzerinde yer alan kumanda pedalları ile iki tekerleğe serbest hareket imkanı veren, bir tekerleği sabitleyerek düz hareket sağlayan ve masayı istenilen konumda sabitleyen merkezi frenleme sistemi ve baş bölümündeki iki tekerlek ayrı ayrı frenleme imkanı ile masaya hızlı ve rahat hareket olanağı vermektedir.

Sırt bölümünün arkasında yer alan tutma kulpları yardımıyla kolaylıkla yönlendirilmektedir.

Masa üstünün aşağı-yukarı ve sırt bölümünün öne-arkaya hareketleri kablolu el kumandası ile ya da baş taraftaki ayak joystiği (isteğe bağlı aksesuar) ile gerçekleştirilmektedir. Masanın el kumandasından kontrollü, üç pozisyonu hafızaya alma özelliği bulunmaktadır.

Sırt bölümüne bağlı ayak bölümü hareketi, elektrikli piston ile sağlanmakta, hastanın rahatı için, sırt bölümü hareketi sırasında, oturma bölümü de yatay olarak hareket etmektedir. Sisteme kesintisiz enerji sağlayan akü kolaylıkla çıkartılarak şarj edilebilir.

Tek bir dokunuşta masanın tüm hareketlerini durdurmaya yarayan acil durdurma butonu akü kumandası üzerinde yer almaktadır.

Masaya Trendelenburg pozisyonu ayak pedal kontrollü gazlı piston ile sağlanmaktadır.

Operatör Koltuğu
Göz Ameliyat Masası ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanan Operatör Koltuğu operatörün rahat ve istenilen pozisyonu almasını sağlayan, kol destekleri ile operatörün el hassasiyetinin sağlanmasına olanak veren bir tasarıma sahiptir. Koltuk yüksekliği, sırt bölümü ve kol destekleri istenilen pozisyonlara ayarlanabilir.

POZİSYONLAR

 

Baş bölümü: Yataydan 100 mm aşağı/yukarı, 160 mm ileri/geri
Sırt bölümü: Yataydan 75° yukarı
Trendelenburg: 15°
Ayak bölümü: Yataydan 45° aşağı

STANDART AKSESUARLAR

 

Akü şarj ünitesi (1 adet)

El kumandası tutucuı (1 adet)

Kol bölümü (2 adet)

İSTEĞE BAĞLI AKSESUARLAR

 

Ayak joystiği
Ayarlanabilir örtü tutucu
Yedek akü
Operatör koltuğu

Göz Ameliyat Masası, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!