İlan No: #00136037
Kategori: Tavuk Tüy Yolma Makinası
Marka: Meltem Makina
Model Tipi: KT 25
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: 3 Gün
İlan Tarihi: 03.07.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Eşme / Uşak / Türkiye
Kısa Detay: 1 Yıl Garantili
Satış Detayı: Peşin, Kredi Kartı, Kapıda Ödeme
2.750 TL
3 Gün 'de Teslim
 Teklif İste
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 276 414 39 36
  • +90 541 741 39 36

Yetkili: S. Levent Gündüz

Eşme / Uşak / Türkiye


Meltem Makine Kt-25 Kaz Hindi Tavuk Tüy Yolma Makinesi

Kaz Hindi Tavuk Tüy Yolma Makinası

Tüm kümes hayvanlarının tüy temizliğini yapan paslanmaz çelik makinadır. Aşağıda kümes hayvanlarına göre makina hakkında tanıtıcı açıklamada bulunmaya çalıştık.

KAZ ÖRDEK TÜY YOLUMU İÇİN:

Tek seferde yarım dakikada 5-6 adet kazın ve ördeğin tüy temizliğini yapar.

Bir kazın tüylerinin elde 10 dakikada yolunabildiğini düşünürsek 6 tane kazın 30 saniyede tam tüy yolumunun yapılması çok büyük bir avantajdır.

Ama bu 30 saniyelik tüy yolum süresinin öncesinde bazı önemli püf noktaları vardır bunlara dikkat etmek ve uygulamak gereklidir.

Kaz hindi tavuk yolma makinası sayfasında da yolum öncesi işlemleri açıklamıştık.

Buraya tıklayarak kaz ördek ıslatma nasıl olur okuyabilirsiniz.

Bu model tavuk ve hindilerde tam tüy yolumu yapmasının yanında özellikle kaz ve ördek tüylerinin %100 oranda yolumu için farklı aparatların dizayn edilmesiyle ortaya çıkan bir makinadır.

HİNDİ TÜY YOLUMU İÇİN:

25 Kg. kapasiteli yolma makinası modelinde tek seferde toplam ağırlıkları 25-26 kg. ı geçmeyen 3-4 hindi yolumu yapılır. Hindilerin tüylerini 10 saniyelik kısa bir sürede temizler. Günde rahatlıkla yüzlerce hindi temizliği yapılabilir. Tüy yolumu sırasında hindilerin vücutlarına herhangi bir zarar gelmez. Deride morarma, yırtma, kanat bacak kırma gibi olumsuz sonuçlar doğurmaz. Sadece tüy yolumu yapar.

TAVUK TÜY YOLUMU İÇİN:

Bir günde veya bir kesimde binden fazla tavuk kesimi yapılan işletmelerde ideal bir yolma makinasıdır. Tek atımda 10-15 arası tavuk temizliği yapan KT-25 modelimiz tavukların kalın telek tüylerini yolduğu gibi ince tüylerininde yolumunu yapar. Yani yolum sonrası makinadan alınan tavuklar için doğrudan iç temizliğine başlanır. 

 

VİDEO 1: https://www.youtube.com/watch?v=eOOYKNQpTdM

VİDEO 2: https://www.youtube.com/watch?v=ShNrBgwsv0A

VİDEO 3: https://www.youtube.com/watch?v=ogLukKEJZJo

Sulu veya kuru tüy yolma makinaları ve ekipmanları hakkında soru, sipariş yada bilgi amaçlı bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ülkemizde küçük çaplı yetiştiriciler tarafından her bölgede yetiştirilen ve piyasaya sunulan hindilerin tüy yolumu için ürettiğimiz hindi tüy yolma makinasında 1 atne veya 4 tane hindi tüylerinden 10-15 saniye gibi kısa bir sürede temizlenmektedir.

Kanatlı besi hayvanlarının en büyüklerinden olan hindi tüyü yolma için ürettiğimiz makinda da yine diğer kanatlılar yolum makinaları gibi aynı tasarımla üretilmiştir.

Bu modelimiz yolma kazanı hacminin büyüklüğü gereği büyük hindilerden 2 tanesini ve hindi ağırlığına göre 3 veya 4 tanesini aynı anda ve yarım dakikada yolum yapabilmektedir.

80 Cm. kazan çapı yönüyle en ideal hindi yolma makinasıdır.

7.5 Kg. ı geçmeyen hindiler bundan daha küçük tavuk yolma makinasında da yolum yapılabilmektedir, ancak yetiştiricilerde 10 kg. ve üzeri ağırlıkta hindiler de bulunduğu için bu hindi yolma makinasını tavsiye etmekteyiz çünkü aynı anda 2 veya daha çok hindi yolumu yapılabilmekte ve en önemlisi küçük hindilerin tavuk yolma makinasındaki yolma süresinden daha az bir sürede yolum yapılmaktadır


Meltem Tüy Yolma Makinaları


Gsm:05417413936 (whatsapp)
Tel:02764143936 Uşak / TÜRKİYE

Meltem Makine Kt-25 Kaz Hindi Tavuk Tüy Yolma Makinesi , Sıfır ( Yeni ) Satılık 2.750 TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!