İlan Verirken SSS

 

Makinaturkiye.com’da ilan vermek ücretli midir?

Makinaturkiye.com'da Üyelik Paket satın alan üyelerimiz paket limitlerine göre ücretsiz ürün ekleyebilmektedirler.

Bireysel üyelerimiz ise ürün ekleyememektedir.

 

Makinaturkiye.com’da nasıl ilan verebilirim?

makinaturkiye.com’a üye olup, herhangi bir paket seçtiklerinde ve  üye girişi yaptıktan sonra ana sayfada sol üst barda yer alan “İlan Ekle” linkinden ya da “Hesabım” sayfasında yer alan ilanlarım sekmesindeki “İlan Ekle” linkinden ilan verme işleminizi başlatabilirsiniz. 

 

İlanımın ziyaret edilip edilmediğini nasıl anlayacağım?

İlanınızın yer aldığı sayfada ürün görselinizin hemen altında kaç defa görüntülendiği belirtilmektedir.

 

İlanım ile ilgili yorumlar tarafıma nasıl ulaşacak?

Ziyaretçiler tarafından yapılan yorumlar sistem tarafindan size mail olarak bildirilecektir.

 

İlanlarımı nasıl takip edeceğim?

Hesabım sayfasında yer alan “İlanlarım” bölümünde onaylanan, onaylanmayan, silinen, aktif ve pasif olan tüm ilan hareketlerinizi görebilirisiniz. Yayında olan ilanlarınızı yönetebilir, düzenleyip, silebilirsiniz.

 

Makinaturkiye.com’da vereceğim ilana uygun kategori seçeneğini bulamadım. İlan veremeyecek miyim?

İlanına uygun olduğunu düşündüğün kategori ismi sitede yar almıyor ise “Diğer Sektörler”i işaretleyip devam edebilirsiniz.

 

İlanımı verdikten sonra ilanım hemen yayınlanacak mı?

İlanınızı hazırladıktan sonra site operatörlerimiz tarafından incelenmek üzere onay aşamasına alınıyor. İlanınızı “Hesabım” sayfasında yer alan, “İlanlarım” bölümündeki “Onayda İlanlarım” bölümünden takip edebilirsiniz. Onay süreci tamamlandıktan sonra eğer onaylanır ise ilanınız site içerisinde yayınlanacaktır. 

 

İlanım ne kadar zamanda onaylanacak?

İlanlarınızın operatörlerimiz tarafından kontrol edilip onaylanması yaklaşık 6 saat sürer. 6 saat içerisinde ilanınız yayında olacaktır.

 

İlanım onaylanmadı, sebebi ne olabilir?

Site içerisinde yer alan "Kullanım Koşullarına" uygun bulunmaması veya eksik bilgi içermesi halinde ilanınız yayından kaldırılmıştır. “Kullanım Koşulları”na buradan ulaşabilirsiniz.

 

Verdiğim ilanı nasıl güncelleyebilirim?

İlanınıza “İlanlarım” bölümünden ulaşarak güncellemelerini yapabilirsiniz. Güncelleme işleminden sonra tekrar onay sürecine alınarak ilanınız yayınlanacaktır.

 

Verdiğim ilan yayından kaldırılmış, sebebi ne olabilir?

Site içerisinde yer alan "Kullanım Koşullarına" uygun bulunmaması veya eksik bilgi içermesi halinde ilanınız yayından kaldırılmıştır. “Kullanım Koşulları”na buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlanım ile ilgilenenler bana nasıl ulaşacak?

İlanınızın hemen yanında “Satıcı Bilgileri” bölümünde yer alan iletişim bilgilerinizden sizlere ulaşabilecekleri gibi, site içerisinde mesaj yolu ile de haberleşebileceksiniz. Ayrıca "Teklif İste" ve "Aranmak İstiyorum" buttonları ile de müşteri adaylarınıza kısa sürede geri dönüş yapabileceğiniz etkin çözümler ilan sayfanızda yer alacak.

 

Bir kullanıcı en çok kaç tane ilan verebilir?

İstediğiniz kadar ilan verebilirsiniz.

 

İlan verirken fiyat girilmesi mecburi midir?

Hayır mecburi değildir. İlan verirken fiyat belirtmek istemiyorsanız, fiyat kısmna 0 (sıfır) yazabilirsin. Ancak ziyaretçilerin bir fikri olması açısından ortalama da olsa bir fiyat verilmesini tavsiye ederiz.

 

İlanıma fotoğraf yüklemek ücretli midir?

Üyelik paketleri kapsamında fotoğraf yüklenebilmektedir. Üyelik paketleri ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlanıma video yüklemek ücretli midir?

Üyelik paketleri kapsamında video yüklenebilmektedir. Üyelik paketleri ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlana sonradan yüklediğim görseli göremiyorum?

Ilanda yapmış olduğunuz düzeltme ve eklemeler editörlerimiz tarafından incelenerek onaylanması halinde yayına sokulacaktır. Görselinizin onaylanması halinde en geç xx saat içinde görseliniz ilanınızda yayınlanmaya başlayacaktır.

         

Hangi durumlarda kurumsal üye olmak gerekir?

Sahip olduğunuz ve satışını yapmak istediğiniz ürüne ilişkin bir ticari kuruluşta çalışıyor ve elinizde benzer ürünler var ise Kurumsal Üyelik işinize artı kazanç sağlayacaktır.

Sadece Kurumsal Üyeler makinaturkiye.com’da şirket profiline sahip olabildikleri için ticari firmaların Kurumsal Üye olmaları tavsiye edilmektedir.       

 

İlanımı nasıl güncellerim?

İlanınıza “Hesabım” sayfasında yer alan “İlanlarım” bölümünden ulaşarak, üzerinde değişiklik yapıp güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlanımı nasıl silebilirim?

İlanınızı sistemden silmek için sırasıyla, "Hesabım > İlanlarım > Aktif İlanlarım" seçeneklerini tıklayarak işlem menüsünden "Yayından Kaldır" butonunu seçiniz. Erken bitirme nedeninizi seçtikten sonra "İlanı Yayından Kaldırdıktan Sonra Sil" butonunu tıklayarak ilanınızı sistemden silebilirsiniz.