Tekli Su Yumuşatma Sistemi Pro-Water SC-8FLT(V)56

İlan No: #00097009 770
Kategori: Tek Kolonlu Su Yumuşatma Sistemleri
Marka: Pro-Water
Model Tipi: SC-8FLT(V)56
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Konak / İzmir / Türkiye

Tekli Su Yumuşatma Sistemi Pro-Water SC-8FLT(V)56

 

Tekli Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi serliğe neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Sert su sodyum bazlı katyonik reçineden geçerken içerisindeki sertlik iyonları (Ca+2 ve Mg+2) ; reçineye bağlı bulunan Na+ iyonları ile yer değiştirir.

Belli miktarda sert su reçine yatağından geçtikten sonra, reçine tanecikleri tamamıyla, sertlik mineralleriyle kaplanır. Bu durumda sertlik minerallerinin tutulması son bulur. Sertlik iyonlarının tekrar sudan tutulabilmesi için reçine taneciklerinin sertlik minerallerinden kurtarılarak tekrar sodyum taneciklerinin bağlanması gereklidir. Bu işleme 'rejenerasyon' adı verilir. Rejenerasyon işlemi, geri yıkama, tuzlu su emiş, yavaş durulama, hızlı durulama ve tuzlu su dolum olmak üzere 5 ana aşamadan oluşmaktadır. 5 aşamanın tamamlanması sonucu reçine, kalsiyum (Ca2+) ve Magnezyum(lvlg2+) iyonlarını bırakırken, sodyum (Na+) iyonlarını tekrar kendine bağlar ve servis pozisyonuna hazır hale gelir.

Su Yumuşatma Ünitelerinin dizaynı yapılırken reçine tankı içine yerleştirilecek olan reçine miktarı ham su karakterine, günlük ortalama debi ve pik su tüketimlerine bağlı olarak hesaplanır. Ayrıca rejenerasyon işlemi, zaman kontrollü, debi kontrollü veya sertlik analizörü ile çıkış suyu sertlik derecesi ölçümüne bağlı olarak otomasyonlu olarak sağlanabilmektedir.
 

Cihaz Modeli Fleck Valf Modeli Bağlantı Çapı (inch) Debi 0 40 m/saat (m3/saat) Tank Boyutlar (inch) Mineral Miktarı (it/tank)
SC-8FLT(V)56 5600 1" 0,32 8" x 17" 8

Tekli Su Yumuşatma Sistemi Pro-Water SC-8FLT(V)56, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu